En Yüksek Maaşlı Sektörler Arasında Blockchain!

0

 

Kanada Dijital Ticaret Odası yakın zamanda bir rapor yayınladı. Rapora göre Kanada blockchain endüstrisindeki maaşların ülkenin en yüksekleri arasında olduğunu gösteriyor.

Söz konusu çalışmayla ülkenin blockchain sektörü hakkındaki Ekim raporu yayınlanarak, endüstrinin durumuna, mevcut güçlü yönlere ve Kanada’daki yasal ihtiyaçlara ilişkin görüşleri paylaşıldı.

Paylaşılan bilgilere göre raporda, sektör içinden 150’den fazla katılımcının verileri toplandı. Çalışma, profesyonel hizmetler şirketi Accenture’un desteğiyle Blockchain Araştırma Enstitüsü (BRI) tarafından yapıldı.

Kanada’nın blockchain sektörünü çok yakından inceleyen raporda, yenilikçi teknolojiye yasal netlik kazandırarak daha ileriye götürmek için hükümetin kararlılığına ihtiyacı olduğu belirtildi. BRI’nın başkanı Don Tapscott şunları söyledi:

”Araştırma, blockchain endüstrisinin Kanada içerisinde oldukça büyük ve dağınık olduğunu kanıtlarken, bu aynı zamanda fonlara ve hizmetlere olan erişim konusundaki zorlukları ve belirsiz regülasyon düzenini de ortaya çıkardı.”

Kanada için durum her ne kadar çok iyi gözükse de, sektör ülke de bazı sorunlarla karşı karşıya. Blockchain sektörü finansman, düzenleyici ortam eksikliği, kamu eğitiminin yetersiz olması ve bankacılık ve denetim hizmetlerinin işbirliğinin olmaması gibi oldukça büyük engellerle karşı karşıya.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın