Elon Musk’ın Ev Sahipliği Yaptığı SNL’de Neler Yaşandı?

0

Dogecoin sahipleri haftalardır Elon Musk’ın Saturday Night Live’a ev sahipliği yapmasını bekliyordu ve bunu DOGE’un tanıtılması için bir fırsat olarak görüyorlardı.

Musk (ve annesi) şov boyunca birkaç kez token’dan bahsetse de, fiyatı pek çok kişinin umduğu kadar yükseltmedi. Bunun yerine, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi olan Dogecoin’in fiyatı düşüşe geçti. Gösteriden önce, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın olarak 0.66 dolar’dan fiyatlandırıldı. Gösteri sırasında, sahiplerin satış yapmasıyla 0.51 dolar’a kadar düştü. Bu cesaret kırıcı düşüş, Dogecoin’in piyasa değerinde 27 milyar dolar kaybetmesine neden oldu. ByBt’ye göre, DOGE üzerine bahis yapan vadeli işlem yatırımcıları son 24 saatte 303 milyon dolar kaybetti.

Satış düşüşü, ABD perakende trader’ların DOGE satın alabileceği birincil yerlerden biri olan mobil ticaret uygulaması Robinhood’daki sorunlarla aynı zamana denk geldi.

Robinhood kullanıcıları, Reddit ve Twitter üzerinden Dogecoin alıp satmadıkları için uygulamayı eleştirdi. Bunun ilk kez olmadığını da belirtmekte fayda var. Robinhood Crypto, “benzeri görülmemiş” talebe atıfta bulunarak, Nisan ortasında çok sayıda kesinti yaşadı. Sorunlar devam etti ve geçen hafta, bir Dogecoin fiyat hareketlenmesi sırasında başka bir kesinti yaşandı. Gösteri sırasında Robinhood, sorunun “yüksek ticaret hacmi ve volatilite” ile ilgili olduğunu iddia ederek sorunu çözebildiğini bildirdi.

Yine de ironik bir şekilde, Robinhood SNL yayınından önce her şeyin kontrol altında olduğunu öne sürmüştü.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın