Temmuz 13, 2021

Elon Musk Yeni Fikirleriyle DOGE Topluluğunu Eğlendirmeye Devam Ediyor

  • Elon Musk,  Tesla arabalarının Shiba Inu köpeklerini gördüklerinde Dogecoin render’laması (işlemesi) hakkında şaka yaptı

Tesla CEO’su Elon Musk, şimdi de e-araba devi için gülünç bir Dogecoin özelliği tasarladı.

Milyoner yakın tarihli bir tweet’te şaka yollu bir şekilde, arabanın sokakta bir Shiba Inu köpeği görürse şaka kripto para birimi olarak işleyebileceğini öne sürdü.

Bazıları Musk’ın bu tweet’le DOGE’a desteğini tekrar gösterdiğini bazıları yine şakacoin rakibi SHIB’i kucakladığı konusunda tartışırken, diğerleri ise bir Tesla’nın şaka kripto para biriminin madenciliğine başlayabileceğini iddia etti.

Fikir anlamsız görünebilir, ancak Tesla’nın Kanadalı rakibi Daymak tarafından tasarlanan üç tekerlekli bir araç olan Spiritus, kripto topluluğuna hitap edecek bir prototip ile Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum madenciliğine başladı bile.

[irp posts=”28094″ name=”Kripto Para Madenciliğinde Yeni Furya: Elektrikli Araçlar Devreye Girdi!”]

Musk’ın Twitter profiline gelince, şakalar ve gerçek planlar arasındaki çizgi çok ince. 1 Nisan’da milyarder, SpaceX’in Dogecoin’i Ay’a göndermesi hakkında tweet attı ki bu, çoğu Musk hayranının bile şaka olarak gördüğü gülünç bir vaatti. Bununla birlikte tarafımızdan da daha önce bildirildiği üzere DOGE-1 adlı bir Lunar Payload gerçekten de SpaceX tarafından 2022’de fırlatılacak.

Buna benzer olarak mayıs ayının sonlarında Musk, Dogecoin madenciliğinin ürettiği ısı ile çalışacak bir jakuzi geliştirme fikrini de destekledi.

[irp posts=”27958″ name=”Elon Musk, Bu Yeni Dogecoin Kullanım Durumuna Ilımlı Yaklaştı”]

Son zamanlarda Musk’ın bazı takipçileri ona Dogecoin ödemeleri konusunda da baskı yapmaya başladı. 11 Mayıs’ta girişimci, Twitter kullanıcılarına Tesla’nın şaka kripto para birimini kabul etmesini isteyip istemediklerini sordu. “Evet” seçeneğinin ezici bir çoğunluk almasına rağmen, e-araba devi, çevresel kaygılar nedeniyle Mayıs ayı ortasında Bitcoin’den vazgeçtikten sonra DOGE’u yeni bir ödeme seçeneği olarak ekleme konusunda da sessiz kaldı.

Dogecoin Balinası İle Tanışın

Musk ayrıca ayrı bir tweet’te, Mayıs 2020’de doğan oğlu X A-12’nin en büyük Dogecoin balinalarından biri olduğunu doğruladı.

Musk, “minik hodler” için Şubat ayında DOGE satın aldığını açıklamıştı.

“Doğru, X minik bir hodler. Bir kez bile sat demedi.”

X Æ A-12 “sat” kelimesini öğrenene kadar Dogecoin yatırımcılarının endişelenecek bir şeyi olmadığını varsayabiliriz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.