Efsanevi Analistten Cardano Uyarısı: Grafikteki Oluşum Neyin Habercisi?

Kıdemli emtia trader Peter Brandt, Ethereum rakibi olarak anılan Cardano’nu (ADA) “çirkin” diye çığlık atan bir grafik deseni oluşturduğunu bildirdi.

2018 kripto çöküşünü doğru tahmin ederek popülerlik kazanan Brandt, 668.000 Twitter takipçisine ETH rakibi Cardano’nun (ADA) daha fazla düşüşe hazır olduğunu söyledi.

Brandt, analizini aşağı yönlü baş ve omuz (head and shoulders) modeline dayandırıyor. Kötülük habercisi baş-omuz formasyonu, esasında yukarı trendin bitişine işaret eden bir teknik analizdir. Formasyonun oluşmasından önce yukarı yönlü bir trend oluşumunu gözlemlemek gerekir. Bu formasyonun akabinde fiyatın aşağı yönlü hareket etmesi beklenir.

Analiste göre Cardano’nun yükseliş momentumunu geri almak için 0.54 doların üzerinde (16 Haziran’ın en yüksek seviyesi) kapanış yapması gerekiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, geçen hafta Brandt, Bitcoin’de (BTC) daha fazla aşağı yönlü hareket çağrısında bulundu. Analiste göre BTC, aşağı yönlü hareketlere yol açan bir dizi klasik düşüş flama deseni oluşturuyor ve bir sonraki düşüş yakında yaklaşıyor olabilir.

“Bir flama gibi göründüğünde ve bir flama gibi davrandığında genellikle bir flamadır.”

Bitcoin analiz kanalları

Brandt’ın Cardano analizinin aksine, diğer analistler fiyat açısından daha iyimser.

Yakından takip edilen kripto analisti Michaël van de Poppe’ye göre Cardano, önümüzdeki günlerde %17’nin üzerinde bir toparlanma şansına sahip.

“0.46 dolar bölgesinde desteğin dirence dönüşümü gerçekleştiği için Cardano devam etmeye hazır görünüyor. Aynı şeyi 0.47 dolar seviyesinde de görmemiz gerekiyor ve ardından hızlanmak için hazır olacağız. Hedeflenecek bir sonraki bölge ise 0.55 dolar.”

[irp posts=”59873″ name=”Keskin Ralliler Bu 4 Altcoin’i Bekliyor!”]

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.