Düşüş Mü Geliyor? Balinalar Kritik Gelişmeye Rağmen Bu Altcoin’i Satıyor!

  • Topluluk tarafından merakla beklenen Merge/Birleşme tarihi yaklaşıyor ve geliştiriciler 15 Eylül’de PoS geçişine hazırlanırken kripto topluluğunun duyarlılığı ise pozitif bir hal alıyor. Ancak buna rağmen, on-chain veriler, borsa dışı balinaların Ethereum (ETH) varlıklarını Merge öncesinde satıyor gibi göründüğünü gösteriyor.

Balinalar Ethereum fiyatı konusunda düşüşte

On-chain analitik firması Santiment’e göre, Ethereum’un en büyük 10 borsa dışı ve borsa adresi verileri, borsa dışı ilk 10 balinanın bearish/olumsuz hissiyatını ortaya koyuyor. Borsa dışı balinaların elindeki Ethereum (ETH) arzı düşerken, borsa balinalarının elindeki arz miktarı ise Ağustos ayında artmış gibi görünüyor.

eth

15 Eylül’deki Ethereum Birleşmesi ile ilgili artan heyecan ve beklentiye rağmen, en büyük kripto balinaları ETH varlıklarını azalttı. En varlıklı 10 borsa dışı adres, 10 Mayıs’tan bu yana neredeyse 5 milyar dolar değerinde yaklaşık 3 milyon ETH sattı. Bunun yanı sıra, ilk 10 borsa adresi ise, 10 Mayıs’tan bu yana yaklaşık 6.52 milyar dolar değerinde 4 milyon ETH ekledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto analistleri de bu durumun, en büyük balinaların Birleşme sonrası Ethereum (ETH) fiyatının düşüş yaşayacağına inandığı anlamına geldiğini söylüyor. Birleştirme sonrası Ethereum’un edineceği deflasyonist doğası, satışın arkasındaki sebep olabilir.

Yakın zamanda Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de ETH fiyatının Birleşme sonrası deflasyonist olacağını doğruladı, EIP-1559 yakım mekanizması nedeniyle dolaşımdaki Ethereum arzının azalması bekleniyor.

Ayrıca Ethereum Birleştirmesinin gas ücretlerini düşürmesinin çok olası olmadığı, hatta işlem ücretlerini artırması ve stake edilen Ethereum’ların çekilmesini etkinleştirmesi bekleniyor. Ethereum Vakfı’nın Birleşme sonrası bu konularda gerçekleşecek değişimler konusunda netliğinin de ETH fiyatının düşmesine neden olduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte, Ethereum istemcileri yürütme katmanı ve fikir birliği katmanı güncellemelerini yayınladıkça Birleştirme hazırlıkları hız kazanıyor ve Bellatrix güncellemesinin 6 Eylül’de, Paris yükseltmesinin ise 15 Eylül’de kullanıma sunulması bekleniyor.

ETH fiyatı 1300 doların altına düşme riski altında

Ethereum (ETH) fiyatı Ağustos ortasında 2000 dolar seviyesine dokundu, ancak satışlar 1500 dolar seviyesine bir düşüşü tetikledi. Şu anda, ETH fiyatı son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde bir artışla 1.700 dolar civarında işlem görüyor. Gelişmeler ve ağ etkinliği fiyatı sabit tutuyor.

Kripto topluluğu gelişmeyi heyecanla beklemesine rağmen CoinShares’in baş stratejisti Meltem Demirors geçtiğimiz günlerde şu yorumda bulunmuştu:

“Birleştirme ETH’nin fiyatını yükseltmesine yardımcı olmayacak.” 

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.