Dünya Ekonomik Forumu’ndan Blockchain Tahmini!

Dünya Ekonomik Forumu’nun blockchain teknolojileri Başkanı Sheila Warren, 2020 yılında blockchain teknolojisi ile alakalı öngörülerini paylaştı.

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) resmi internet sitesinde yayınlanan yazıya göre, 2019 yılı blockchain ve dağıtık defterler teknolojisi için gayet iyi geçti. Bu teknolojiler, 2019 yılında bie furya olmaktan, kaliteye olmaya doğru adımlar attı. Yazıya göre 2020 yılı ise blockchain teknolojisi için sosyal bir etki yaratma yılı olabilir.

Dünya Ekonomik Forumu’nun tahminlerine göre, blockchain teknolojisi, 2020 yılında gerek kamu gerekse finans sektöründe deneysel çalışmalarını genişletecek. Özellikle kamu sektöründe akıllı kontrat çözümleri artarak devam edecek.

Potansiyelin çok yüksek olduğu bu sektörde, iş birliklerin önemi bir hayli fazla olacak. Dünya Ekonomik Forumu’na göre projelerin başarıya ulaşabilmesi için iş birliklerinin ve ortaklıkların önemi çok büyük olacak. Dünya Ekonomik Forumu bu amaç için, çeşitli şirket ve kuruluşlarla güçlü temaslar kurmak istiyor. 2020 yılı, blockchain adına büyük işbirlikleri ile dolu olabilir…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.