Haziran 4, 2022

Dogecoin Ortak Kurucusundan Şok Eden Web3 Açıklaması!

Dogecoin (DOGE) ortak yaratıcısı Jackson Palmer, Web 3.0’ın ve NFT’lerin önemsiz olduğuna dair düşüncelerini paylaştı. İşte Palmer’ın dikkat çeken açıklamaları.

Sydney Morning Herald tarafından paylaşılan yeni bir habere göre Dogecoin ortak yaratıcısı Palmer, internetin daha yeni ve merkezi olmayan versiyonu olan Web 3.0’ın aslında ‘var olmayan’ bir soruna çözüm bulduğunu düşünüyor.

“Bence web 3.0 adeta bir çivi arayan çekiç misali hareket ediyor ve topluma anlamlı herhangi bir değer katmıyor.”

Dijital koleksiyonlar olarak değer göre NFT’ler hakkında da görüşlerini paylaşan Palmek, NFT dünyasındaki trendin daha fazla insanı kripto endüstrisine çekmek için kullanıldığını düşünüyor.

“Her iki veya üç yılda bir yeni bir anlatı çıkıyor. 2009’da Bitcoin sizi mahveden tüm bu bankaların yerini alacaktı. Sonra birkaç yıl sonra bu işe yaramayınca, anlatıya göre bunun sadece bir değer saklama aracı olduğu ön plana çıkarıldı.

Ardından tekrar her yer ICO’larla doldu, bağış toplama gibi şeyler demokratikleştirildi ve elbette son zamanlarda bence tam bir düzmece olan merkeziyetsiz finans (DeFi) anlatısı ortaya çıktı. Buna ek olarak NFT‘lerle ilgili hikayeler sık sık gündeme düşüyor ve insanları kripto endüstrisine çekmeye çalışıyor.”

Avustralya merkezli kaynak ayrıca, Palmer’ın gelecek vaadeden merkezi olmayan protokollerin gelişmek için blok zincir teknolojisi veya kripto varlıkları gerektirmediği görüşünde olduğunu da belirtti.

“Merkeziyetsizleşmenin büyük bir savunucusuyum. Geçtiğimiz günlerde Twitter’a çok benzeyen ancak merkezi olmayan bir sosyal ağ yaratıcısı olan birisini gördüm. Örneğin onun blok zincir teknolojisine veya kripto paraya ihtiyacı var mı? Kesinlikle yok!

Aynı şey pek çok eşler arası protokol için de geçerli. Kriptonun yaptığı şey, ürünü insanların spekülasyon yapabileceği bir şey haline getirerek benimsemeyi teşvik etmek ve bu, bu kullanım durumlarının çoğuna hizmet etme yeteneğinin çoğunu baltalamak. ”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.