Dogecoin Kurucusunun, DOGE’den Ne Kadar Kazandığı Ortaya Çıktı!

Dogecoin (DOGE) kurucusu Billy Markus, yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te DOGE’den ne kadar para kazandığını açıkladı. Markus, paylaştığı tweet’e göre 2015 yılında kirasını ödemek için DOGE’lerini sattığını belirtti. O dönem sattığı token’lardan kazandığı gelir ise şaşırtıcı bir şekilde yalnızca 3000 dolardı. Dogecoin bugün milyarlarca dolarlık bir proje olarak bilinse de kurucusunun yalnızca birkaç bin dolar kazanması oldukça inanılmaz.

Billy Markus‘un artık Dogecoin (DOGE) üzerinde herhangi bir kontrolü yok ve insanların kendisine gelip onları zengin etmesini istemesinin can sıkıcı olduğunu belirtti.

Dogecoin Adını Kullanan Dolandırıcılardan Bıktım!

Yakın zamanda gerçekleşen bazı olaylarda, Dogecoin influencer’ı (etkileyici) Matt Wallace, Markus tarafından rug pull’la (halı çekme anlamına gelse de sahtekar kripto para geliştiricilerinin değeri yükselttikten sonra kaçtıkları yönteme verilen isim) suçlandı. Wallace, “Doge Kabul Et” adlı bir kripto projesi başlatmak istemişti ancak Dogecoin topluluğunun tepkisiyle karşılaşınca bunu “Kripto Kabul Et” olarak değiştirdi. Token 29 Mart’ta piyasaya sürüldü ve proje mutlak bir başarısızlıktı. Token anında sağlamlaştı ve %99 oranında tanklandı.

Dolandırıcılar kripto alanında bol miktarda bulunduğu ve genellikle büyük meblağlarda parayla çekip gittikleri bilinen bir gerçek. Markus, dolandırıcıların suçları için “iyi ödüllendirilmelerinden” bıktığını söylediğinde tam olarak bundan bahsediyor.

Yeni projeler ve bunların faydalarını duymak her zaman heyecan verici ancak bunlara zaman ve sermaye yatırmadan önce titiz bir araştırma yapmak son derece önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.