Dogecoin Fiyatı Mevcut Risklerden Kaçabilir mi?

Dogecoin (DOGE) fiyatı aylık S2 destek seviyesinin 0,0869 dolarda olduğunu gösteriyor. Fiyat hareketinin aşağı yönlü kırılması 0,0700 dolara doğru bir gerilemeyi tetikleyebilir.

Dogecoin fiyatı ASIA PAC seansında düşüş kaydetti ve yükseliş trendi durdu. DOGE şu an FED’in enflasyonu kontrol etmek için daha fazla ‘şahin tutum’ sergileyeceği hissiyatının ardından olumsuz bir havaya teslim olmuş gibi görünüyor. FED’e ilişkin bu beklentiler genel olarak piyasalarda bir olumsuz hava yarattı ve sonuç olarak bir düşüşe neden oldu. DOGE fiyatı ise olumsuz havada yaşanan bu düşüşler sonucunda %22’lik düşüş risklerinin hala var olduğunu gösterdi.

Dogecoin Fiyatında Düşüş Riski Arttı

Dogecoin fiyatı Şangay’dan gelen olumlu haberlerin ardından olumsuz havadan kurtulmuş gibi görünüyordu ve yatırımcıların yeniden ilgisini çekmeyi başarmıştı. Buna karşın Şangay’dan gelen haberler etkisini uzun süre korumamış gibi görünüyor ve fiyattaki düşüş riski ya da kripto dünyasında sık sık kullanıldığı haliyle ‘kuyruk riskleri (tail risks)’ yeniden gündemde. Bu düşüş riskinin yalnızca DOGE için geçerli olmadığını, piyasanın genelini etkileyebilecek kapasitede olduğunu belirtmek isteriz.

Dogecoin fiyatı ise 0,0869 dolar ile aylık S2 destek seviyesine yaklaşıyordu. Bu seviye başarılı bir şekilde tutulamazsa 0.0700 dolara doğru %22’lik bir düzeltmeyle sonuçlanabilecek daha önemli bir düşüş ortaya çıkabilir. 0.0500 dolara doğru bir düşüş daha olabilir ancak bunun gerçekleşmesi için EUR/USD’nin yeni dip seviyelerine yansıyan doların gücünün geri dönüşü gibi başka bir katalizöre ihtiyaç olacaktır.

Dogecoin

S2 destek seviyesi oyunda var olduğu sürece, herhangi bir kısa vadeli yatay fiyat hareketi korkutucu olmayacaktır ve genel olarak grafiğin gücünü korumasına yardımcı olacaktır. Piyasalar sakinleşmeye başladığında ve işlerin nihayet istikrarlı olduğu bir ortamda yükseliş teması kendini gösterdiğinde, DOGE fiyatı 0.0944 doların üzerine çıkabilir ve sihirli 1 dolarlık işarete ulaşma hayalini koruyabilir ve bu süreçte %14 kazanç sağlayabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.