Dogecoin Fiyatı Mevcut Risklerden Kaçabilir mi?

0
Dogecoin Fiyatı Mevcut Risklerden Kaçabilir mi?

Dogecoin (DOGE) fiyatı aylık S2 destek seviyesinin 0,0869 dolarda olduğunu gösteriyor. Fiyat hareketinin aşağı yönlü kırılması 0,0700 dolara doğru bir gerilemeyi tetikleyebilir.

Dogecoin fiyatı ASIA PAC seansında düşüş kaydetti ve yükseliş trendi durdu. DOGE şu an FED’in enflasyonu kontrol etmek için daha fazla ‘şahin tutum’ sergileyeceği hissiyatının ardından olumsuz bir havaya teslim olmuş gibi görünüyor. FED’e ilişkin bu beklentiler genel olarak piyasalarda bir olumsuz hava yarattı ve sonuç olarak bir düşüşe neden oldu. DOGE fiyatı ise olumsuz havada yaşanan bu düşüşler sonucunda %22’lik düşüş risklerinin hala var olduğunu gösterdi.

Dogecoin Fiyatında Düşüş Riski Arttı

Dogecoin fiyatı Şangay’dan gelen olumlu haberlerin ardından olumsuz havadan kurtulmuş gibi görünüyordu ve yatırımcıların yeniden ilgisini çekmeyi başarmıştı. Buna karşın Şangay’dan gelen haberler etkisini uzun süre korumamış gibi görünüyor ve fiyattaki düşüş riski ya da kripto dünyasında sık sık kullanıldığı haliyle ‘kuyruk riskleri (tail risks)’ yeniden gündemde. Bu düşüş riskinin yalnızca DOGE için geçerli olmadığını, piyasanın genelini etkileyebilecek kapasitede olduğunu belirtmek isteriz.

Dogecoin fiyatı ise 0,0869 dolar ile aylık S2 destek seviyesine yaklaşıyordu. Bu seviye başarılı bir şekilde tutulamazsa 0.0700 dolara doğru %22’lik bir düzeltmeyle sonuçlanabilecek daha önemli bir düşüş ortaya çıkabilir. 0.0500 dolara doğru bir düşüş daha olabilir ancak bunun gerçekleşmesi için EUR/USD’nin yeni dip seviyelerine yansıyan doların gücünün geri dönüşü gibi başka bir katalizöre ihtiyaç olacaktır.

Dogecoin

S2 destek seviyesi oyunda var olduğu sürece, herhangi bir kısa vadeli yatay fiyat hareketi korkutucu olmayacaktır ve genel olarak grafiğin gücünü korumasına yardımcı olacaktır. Piyasalar sakinleşmeye başladığında ve işlerin nihayet istikrarlı olduğu bir ortamda yükseliş teması kendini gösterdiğinde, DOGE fiyatı 0.0944 doların üzerine çıkabilir ve sihirli 1 dolarlık işarete ulaşma hayalini koruyabilir ve bu süreçte %14 kazanç sağlayabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın