Dogecoin (DOGE) Fiyattaki Sarsıntıları Durdurdu ve İyileşmeye Başladı

Bir haftalık yükseliş trendinin sonunda %15’lik kazanç kaydeden Dogecoin (DOGE), bu yükseliş ardından bir sarsıntı geçirdi ve 24 saat içerisinde %3 değer kaybetti. Bu sarsıntılardan kurtulmayı başaran DOGE, iyileşmeye de başladı.

CoinGecko tarafından gelen analizlere göre DOGE’nin sert bir yükseliş hareketi sergileyemeyecek olmasına rağmen 23 Mart gününden bu yana elde ettiği kazançları konsolide ediyor gibi görünüyor. 0.134737 dolara düşen DOGE, şimdi 0.13449 dolara kadar toparlandı.

Meme coin, ABD genelinde “Bitcoin of America” kripto ATM’lerinde kullanıma sunulduktan kısa bir süre sonra kazanç kaydetmeye başlamıştı. Bugün yaşanan konsolidasyon ise balinaların 40 milyon dolarlık DOGE tuttuğunun ve portföylerinin %3,5’inden fazlasını kapladığı haberleri ardından geldi.

DOGE fiyatı, birkaç gün önce önemli bir direnç seviyesini kırdıktan sonra da en değeri 12. kripto varlık olma niteliğini koruyor. 18 milyar dolarlık piyasa değeri bariyerine ulaştıktan sonra Binance USD’yi (BUSD) aşmayı başaran Dogecoin, bu konuda hala oyunda olduğunu gösterircesine hareket ediyor. Bununla birlikte, DOGE, Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek 90 milyar dolarlık piyasa değerinin hala çok altında yer alıyor.

DOGE, uzun zamandır Dogecoin’deki düşünceleri genellikle fiyat değişiklikleriyle iyi örtüşen Elon Musk’ın tweet’leriyle ilişkilendirildi. Ancak bu son değişikliklerin, DOGE’nin temellerindeki gerçek değişiklikler tarafından tetiklendiği görülüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.