Ana Sayfa Analizler Dogecoin (DOGE) 0.28 Dolara Dönmeye Yakın – Satın Alma Fırsatı Gelmiş Olabilir!

Dogecoin (DOGE) 0.28 Dolara Dönmeye Yakın – Satın Alma Fırsatı Gelmiş Olabilir!

0
Dogecoin (DOGE) 0.28 Dolara Dönmeye Yakın - Satın Alma Fırsatı Gelmiş Olabilir!

Dogecoin (DOGE) fiyat hareketi daha düşük işlem görüyor ve düşen bir kama modelinin alt trend çizgisine ulaşıyor. Önemli kanıtlar, büyük bir ayı tuzağının ve kısa süreli sıkışmanın yakında başlayacağını gösteriyor. Öte yandan “Nokta ve Şekil grafiği”, olası bir dibi belirlemede “Japon Mum (Japanese Candlestick)” analizini destekler.

Dogecoin fiyat hareketi kesinlikle son zamanlarda bir düşüş yaşıyor. Bir kapitülasyon hareketinin başlamak üzere olduğuna dair korkular elbette oldukça tutarlı, ancak bu durumun ayılar tarafından takip edilmesi henüz gerçekleşmiş gibi görünmüyor. Dogecoin fiyatı, şamdan grafiğinde ve Nokta ve Şekil grafiğinde güçlü yükseliş eğilimi kalıpları geliştiriyor.

Dogecoin fiyatı, günlük Ichimoku grafiğinde ezici bir şekilde düşüş gösteriyor. Bununla birlikte, bu eğilim muhtemelen çok yakında güçlü bir geri dönüş veya ciddi bir düzeltici hamle ile son bulacaktır. Mum grafiğindeki bu tersine dönüşün birincil nedeni, düşen bir kama formasyonunun varlığıdır.

Teknik analizdeki tüm standart geometrik desenler arasında (özellikle Japon mum çubukları veya Amerikan çubuk grafikleri), kama desenleri karlı ticaret kurulumlarına dönüşme konusunda en yüksek pozitif beklenti oranına sahiptir.

Kama desenleri, aşırı alım/aşırı satım piyasasını (market) tanımlar ve fazlalığı temsil eder. Yükselen bir kama, aşağı yönlü bir geri dönüş formasyonudur ve düşen bir kama, bir yükseliş tersine dönüş formasyonudur.

Dogecoin, düşen bir kamanın, alt trend çizgisinin tam karşısında yer alıyor. DOGE, günlük kapanış ile Kijun-Sen arasında maksimum ortalama seviyeler yaratırken, bu aşırı uçlarda işlem görüyor ve ortalama bir dönüş hareketinin yükselişine dair uyarı veriyor.

Dogecoin, 0.005 dolar/3 kutu dönüşlü Point and Figure grafiğinde bir Boğa Shakeout (sarsıntısı) paterni geliştirdi. Bu model yalnızca bir enstrüman daha geniş bir yükseliş trendindeyse ve düzeltici bir hareketin dibindeyse geçerlidir (bu durumların her ikisi de Dogecoin fiyatı için geçerlidir). Düşen kama ve Boğa Sarsıntısı formasyonunun kombinasyonu, teorik olarak düşük riskli, yüksek ödüllü bir ticaret düzeni sunar.

Dogecoin fiyatı için teorik long ticaret kurulumu, 0.17 dolarlık bir satın alma durdurma emri, 0.15 dolarlık bir zararı durdurma emri ve 0.28 dolarlık bir kar hedefidir.

Bu olası ticaret düzeni, girişten itibaren yaklaşık %69’luk bir kar hedefiyle 5.5:1’lik bir ödül/risk kurulumunu temsil eder. Ek olarak, iki ila üç kutuluk bir son durak, girişten sonra elde edilen herhangi bir kârın korunmasına yardımcı olacaktır.

Trader’lar, düşen kama alt trend çizgisinin altında gerilemesi, en az üç günlük kapanışla sonuçlanacak bir hareketi yaratabilir. Bu da sonuç olarak, bu analizin teorik long kurulumunu ve yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın