Şubat 10, 2022

Dikkat Çeken Alım: Büyük Kripto Para Fonu Bu Altcoin’e Yöneldi!

ETH, Ocak ayı çöküşünde piyasanın geri kalanıyla birlikte düşüşe geçti. Ancak daha genel olarak kripto pazarı paniğe kapılırken, balinalar düşüşü çantalarını doldurmak için bir fırsat olarak gördüler. Three Arrows Capital, düşük fiyatlardan yararlananlar arasındaydı.

Etherscan verilerine göre Singapur merkezli bir kripto para serbest yatırım fonu olan Three Arrows Capital, son üç gün içinde yaklaşık 56.67 milyon dolar değerinde 18.575 ETH biriktirdi.

Aynı dönemde, Ethereum fiyatları 21 Ocak’taki piyasa çöküşü sırasında 3.000 doların altına düştükten sonra yeniden bu fiyat seviyesinin üzerine çıktı. Firma, 5 ve 7 Şubat tarihlerinde 2.000 ETH almadan önce 4 Şubat’ta 14.575 ETH satın aldı.

Büyük işlemler genellikle piyasa duyarlılığını değiştirir. Bu nedenle, Three Arrows Capital’in satın alma çılgınlığının, Ethereum’un 3.000 doların üzerindeki son hareketinin ardındaki bir faktör olması muhtemeldir. Bununla birlikte, Çinli kripto muhabiri Wu Blockchain’in konuyla ilgili paylaşımına gelen yorumlar ilginçti. Birkaç Twitter kullanıcısı firmanın dip fiyatları satın almak için nasıl beklediğine dikkat çekerken, diğerleri firmanın ne zaman kâr için tokeni satacağını merak etti.

İlginç bir şekilde, Three Arrows Capital kurucusu Su Zhu, 21 Kasım’ın sonlarında Ethereum‘u eleştirmişti. Su Zhu’nun  o dönem, geçmişte desteklemesine rağmen Ethereum’u desteklemekten vazgeçtiğini açıkladı ve Ethereum ağında sıkıntılara yol açan bariz ölçeklenebilirlik sorunlarına dikkat çekti.

Daha sonra kurucu, büyük ekiplerin Katman 2 ağlarında Ethereum’u ölçeklendirmek için çalıştığını belirterek özür diledi. Ayrıca, Zhu’nun firması, kurucunun açıklamalarından birkaç hafta sonra 91.477 ETH satın aldı. O dönem satın alınan ETH miktarı ise yaklaşık 400 milyon dolar değerindeydi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : coinchapter


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.