Mayıs 5, 2022

Dikkat, Bu Gelişmeler Bitcoin ve Ethereum’u Etkileyebilir!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ABD merkezli Coinbase, 2022’nin ikinci yarısında kripto pazarında neler olabileceğini ortaya koyduğu bir analiz paylaştı.

Araştırma detaylarına Bitcoin (BTC) ile başlayan Coinbase, bu yılın ikinci yarısında Mt. Gox tazminat planının hayata geçirilmesiyle birlikte öncü kripto varlığın arzının hızla artabileceğini düşünüyor.

Sekiz yıl önce Mt. Gox borsa hırsızlığından (hack) sonra 140.000’den fazla BTC kurtarılmıştı.

“Akış tarafında yaklaşık 7 ile 8 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) ödemelerinin potansiyel olarak pazara ne zaman ulaşabileceğini görmek için Mt. Gox tarafındanki gelişmeleri de takip ediyoruz. Tahminlerimize göre 2022’nin ikinci yarısında veya 2023’ün başlarında bu varlıklar pazara girebilir.”

Coinbase, algoritmik stabilcoin sahipleri tarafından yapılan Bitcoin alımlarının, Mt. Gox tazminat planının serbest bırakacağı arzı potansiyel olarak dengeleyebileceğinin de altını çizdi.

Terra (LUNA) geliştiricisi Terraform Labs, Mart ayında UST algoritmik stabilcoini için bir destek olarak 10 milyar dolar değerinde Bitcoin edinme hedefini açıklamıştı. Coinbase, katman-1 (L1) akıllı sözleşme özellikli blokzincir Tron (TRX) tarafından benzer planların Bitcoin için yükseliş yaratabileceğini tahmin ediyor.

“21 Nisan tarihinde TRON, 5 Mayıs’ta piyasaya sürmeyi planladığı ve gelecekte benzer satın almalara yol açabileceğini düşündüğümüz uSDD algoritmik sabilcoin için 10 milyar dolarlık rezerv hedeflediğini duyurdu. Terra’nın ayak izlerini daha fazla L1 altcoin takip ettikçe yeni bir teknik destek yolu sağlayabilecek bir gelişme ortaya çıkabilir.”

Ethereum (ETH) bölümüne gelince, 2022’nin ikinci yarısında beklenen bir çalışma kanıtından hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına geçişin, piyasadaki ikinci en büyük kripto varlığı için yükseliş yaratabileceğini notu paylaşıldı.

“Ethereum’un ağ için önemli bir olay riskini ortadan kaldıran hisse kanıtına geçişi, ETH ihracını azaltır (potansiyel olarak bunu deflasyonist bir varlık yapar) ve muhtemelen ETH stake getirilerini artırır.”

Coinbase ayrıca kripto para endüstrisindeki devam eden büyüme ve yeniliğin katılımcıların ilgisini çekmeye devam edeceğini düşünüyor. Coinbase ayrıca katman-2 (L2) ağları olarak da bilinen Ethereum ölçeklendirme çözümlerinin yeni kripto yatırım kategorilerine yol açabileceğinin de altını çizdi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.