Nisan 6, 2022

Dev Balinalar Bu Altcoin’lerin Peşinde!

  • Bir balina izleme platformu tarafından yakın zamanda yayınlanan verilere göre, ETH balinaları SHIB, FTT ve diğer kripto para birimlerini elinde tutuyor ve bunların kripto pazarındaki diğer token’lardan daha kârlı olduklarını düşünüyor.

Ethereum zincirindeki en büyük 100 cüzdanı takip eden on-chain veri sağlayıcısı WhaleStats, son 24 saat içinde ETH balinalarının elinde tuttuğu ilk 10 kripto para birimini açıkladı. Bu kripto para birimleri arasında SHIB, FTT, MATIC, LINK vb. altcoin’ler bulunuyordu.

Balinalar FTT, SHIB ve MATIC’i ellerinde tutuyor

WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre, şu andaki en büyük 5.000 cüzdanın sahipleri
FTX Token (FTT), Shiba Inu (SHIB), Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) ve Ethereum üzerinde kurulu olan diğer altı dijital para birimini elinde tutuyor.

  • FTX Token, balinaların en çok tercih ettiği altcoin’ler listesinde ilk sırada yer alıyor; yatırımcılar 1.885.315.239 dolar değerinde FTT depoluyor.
  • Popüler memecoin SHIB ise 1.631.778,471 dolarlık itibari para değeri ile bu listede ikinci sırada yer alıyor.
  • Balinalar ayrıca 385.403.059 dolar değerinde MATIC’e (listedeki dört numara) ve 335.580.308 dolar değerinde Chainlink’e sahipler.
  • Balinaların favori altcoin’leri arasında ayrıca, kullanıcılarına Bitpanda ekosisteminde çok çeşitli ödüller ve avantajlar sunan Bitpanda Ekosistem Token’i (BEST) ve popüler metaverse kripto para birimi Decentrland (MANA) bulunuyor.

Yaklaşık 200 milyon token yakıldı

Shiba Inu topluluğu tarafından yakılan SHIB token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan olan, @shibburn tarafından alınan verilere göre, son 48 saat içinde, birden fazla SHIB yakma girişimi, 200 milyon token’a – 195,5 milyon Shiba Inu – yakın büyük bir miktarda kripto para birimini yok etti. Dolaşımdaki arzdan bu kadar çok kripto para birimini çıkarmak SHIB Ordusu on iki işlem gerçekleştirdi.

SHIB’i ölü bir cüzdana taşıyan en büyük transfer, iki gün önce 0xbaed383ede0e5d9d72430661f3285daa77e9439f adresinden 161.397.653 token olarak gerçekleşti. Bu şekilde “yakılan” tokenlar, dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılır ve bunun yakın gelecekte fiyatı yukarı çekmesi beklenir.

Yakılan Shiba Inu zulasının karşılığı fiat para biriminde 5.061 dolar değerindeydi.

Kaynak: Shibburn

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.