Deneyimli Trader’dan Bitcoin Çıkışı: “Tamamen Spekülasyon”

0
Deneyimli Trader'dan Bitcoin Çıkışı:

Bitcoin fiyatının 2018 ayı piyasası çöküşünü doğru şekilde tahmin eden deneyimli trader, BTC’nin reklamı yapılandan tamamen farklı bir amaca hizmet ettiğini söylüyor.

Peter Brandt, uzun vadeli bir Bitcoin boğası olmasına rağmen, son 12 yılda gördüğü çöküşlerin sayısı nedeniyle Bitcoin’in bir yatırımdan ziyade tamamen spekülatif bir oyun olduğuna inandığını söyledi. Brandt açıklamasını Twitter hesabı üzerinden yaptı.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, Brandt ayrıca BTC’yi enflasyona karşı bir riskten korunma veya bir değer saklama aracı olarak görmediğini ancak sınırlı arzı, yüksek güvenliği, kabul oranı ve aktarılabilirliği nedeniyle uzun vadede büyük bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu ekledi.

“Bitcoin, enflasyona karşı bir koruma DEĞİLDİR veya bir değer deposu değildir. Bu tamamen spekülasyon – ama bu konuda gerçekten harika bir risk-getiri spekülasyonu…

Bitcoin tamamen spekülasyon, ancak uzun vadede olağanüstü olması muhtemel çünkü:

1. İnsanlar bunu kabul ediyor

2. Hack’lere karşı dayanıklı (şimdilik)

3. Aktarılabilir

4. Sınırlı arza sahip.”

Kıdemli stratejist daha sonra BTC’nin sunduğu özellikler açısından şu anda rakipsiz olsa da bir gün bu liderliğin sonlanabileceğini söyledi.

“Sahip olduğu özellikler için BTC’den daha iyi bir şey yok. Ancak benzer/daha iyi bir şeyin asla icat edilmeyeceğini varsaymaya gerçekten istekli miyiz? Bitcoin, insan dehasının zirvesi mi?”

Son olarak Brandt tarafından yürütülen bir anket, 9.247 katılımcının yaklaşık %54’ünün Bitcoin fiyatının henüz dibi görmediğine inandığını ortaya koyuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın