David Marcus Blockchain Tabanlı Ödeme Sistemlerini Destekledi

0

Facebook’un Libra projesinin ünlü CEO’su David Marcus blockchain tabanlı ödeme ağlarını savunduğuna dair açıklama yaptı.

Marcus 25 Eylül tarihli paylaşımında SWIFT, RT1 ve merkez bankaların da içinde olduğu mevcut ödeme sistemlerinin eksikliklerinden bahsetti. Marcus konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kuruluma bağlı olarak, A noktasından B noktasına para göndermek birkaç aracının dahil olmasını gerektiriyor ve genellikle müşterilerin paralarını vaktinde alabilmesi için B noktasında likidite havuzlarının hazır bulunması gerekiyor.”

Marcus mevcut sistemi eleştirmeye altyapı zayıflığından bahsederek başladı. Eleştirilerin ardından Libra’ya da değindi. Geleneksel sisteme karşılık, Libra’nın, dünya çapındaki cüzdanları, aracıları saf dışı bırakarak “inanılmaz derecede düşük bir maliyetle” para aktarabildiğini söyledi. Konuyla ilgili David Marcus şunları ekledi:

“Bu durum aracılara olan ihtiyacı ve operasyonel karmaşıklığı ortadan kaldırarak masrafları büyük ölçüde azaltıyor, böylece yenileşme ve erişim artıyor. İnsanlar para göndermek ve almak istediklerinde bu kolaylıktan yararlanabilir. Modern dijital para ve finansal hizmetlerinin erişim engelleri de büyük ölçüde azaltılmış olur. Milyarlarca kişi bu temel hizmetlere ve dünya ekonomisine erişebilecek.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın