Coinbase’in Tezos Staking Hizmetini Genişletmesiyle Fiyat Yükselişe Geçti!

0

Kripto para borsası Coinbase’in İngiltere, İspanya, Fransa ve Hollanda’dan müşterileri artık Tezos (XTZ) staking hizmetinden yararlanabilecek.

Söz konusu gelişme ile bu ülkelerdeki Coinbase kullanıcıları yaklaşık %5’lik XTZ staking ödülleri alabilecek. XTZ stakinginden geri dönüş kazanmak için kullanıcılar coin’i en az 35-40 gün elinde tutması gerekir ve bundan sonra ödüller her üç günde bir verilir.

Başlangıçta, hizmet sadece ABD’deki kurumsal müşteriler için mevcuttu, daha sonra Coinbase perakende müşterilere olan fırsatı genişletti. Borsa tarafından yayınlanan rapora göre, şu ana kadar staking ödülü olarak 2 milyon doların üzerinde para aktarıldı.

Staking, bir tür pasif kripto para birimi geliridir. Coinbase tarafından şöyle tarif edilir:

“Staking, belirli bir varlığın ağına katılarak kripto para ile ödül kazanmanızı sağlar. Kripto parayı stake ettiğiniz de, o varlığın temel blockchain’ini daha güvenli ve daha verimli hale getirirsiniz. Ve karşılığında, ağdan daha fazla varlık ile ödüllendirilirsiniz.”

Geçtiğimiz yıl staking hizmeti ABD müşterileri için aktifleştiğinde, varlığın fiyatı neredeyse %70 oranında artış gösterdi. Artış bu kez çok daha mütevazı olmasına rağmen, XTZ yine kazanç sağladı. Dünden bu yana varlık fiyatı %6 artışla 2.68 dolardan şu anki 2.84 dolara yükseldi.

Daha da etkileyici olan, Tezos’un 1 doların altına düştüğü Kara Perşembe günlerinden bu yana nasıl bir performans sergilediğidir. Bu olayları izleyen üç ay içinde XTZ değerini %182 artırdı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın