Coinbase’in Tezos Staking Hizmetini Genişletmesiyle Fiyat Yükselişe Geçti!

Kripto para borsası Coinbase’in İngiltere, İspanya, Fransa ve Hollanda’dan müşterileri artık Tezos (XTZ) staking hizmetinden yararlanabilecek.

Söz konusu gelişme ile bu ülkelerdeki Coinbase kullanıcıları yaklaşık %5’lik XTZ staking ödülleri alabilecek. XTZ stakinginden geri dönüş kazanmak için kullanıcılar coin’i en az 35-40 gün elinde tutması gerekir ve bundan sonra ödüller her üç günde bir verilir.

Başlangıçta, hizmet sadece ABD’deki kurumsal müşteriler için mevcuttu, daha sonra Coinbase perakende müşterilere olan fırsatı genişletti. Borsa tarafından yayınlanan rapora göre, şu ana kadar staking ödülü olarak 2 milyon doların üzerinde para aktarıldı.

Staking, bir tür pasif kripto para birimi geliridir. Coinbase tarafından şöyle tarif edilir:

“Staking, belirli bir varlığın ağına katılarak kripto para ile ödül kazanmanızı sağlar. Kripto parayı stake ettiğiniz de, o varlığın temel blockchain’ini daha güvenli ve daha verimli hale getirirsiniz. Ve karşılığında, ağdan daha fazla varlık ile ödüllendirilirsiniz.”

Geçtiğimiz yıl staking hizmeti ABD müşterileri için aktifleştiğinde, varlığın fiyatı neredeyse %70 oranında artış gösterdi. Artış bu kez çok daha mütevazı olmasına rağmen, XTZ yine kazanç sağladı. Dünden bu yana varlık fiyatı %6 artışla 2.68 dolardan şu anki 2.84 dolara yükseldi.

Daha da etkileyici olan, Tezos’un 1 doların altına düştüğü Kara Perşembe günlerinden bu yana nasıl bir performans sergilediğidir. Bu olayları izleyen üç ay içinde XTZ değerini %182 artırdı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.