Coinbase Platformuna Tezos Eklediğini Duyurdu, XTZ Fiyatı Haberle Yükseldi

ABD merkezli kripto para platformu olan Coinbase, Custody platformunda Tezos (XTZ) ile birlikte kurumsal müşterilerine “staking” hizmeti vermeye başladığını bildirdi.

Müşterilerinin varlıkları Coinbase’in korumalı soğuk cüzdanlarında kalacak ve bu yatırımcılarının varlıklarının çalınması veya kaybolmasının riskini azaltacak. Staking, fonların aktif olarak tutulmasını gerektirdiğinden dolayı Coinbase, risk alarak müşteri varlıklarının yerine kendi varlıklarını kullanacak.

Coinbase’in komisyonu düşüldükten sonra müşterilerinin yıllık yüzde 6.6 oranın getiri elde etmelerini beklediğini açıkladılar. Coinbase’in alacağı komisyon ise elde edilen Tezos kazancının yüzde 20’sini oluşturmakta

Bu haber ile birlikte Tezos’ta önemli sayılabilecek bir artış yaşandı. Dün Bitfinex platformu üzerinden 0.72 dolardan alınıp satılan kripto para birimi, dünden bu yana yaklaşık yüzde 17’in üzerinde değerlendi ve bugün 0.86 doları gördü.

Staking Nedir?

Bu işlem Bitcoin başta olmak üzere çoğu kripto para birimlerinde sıkça kullanılan Proof-of-Work algoritmasında ağın güvenliğini ve işlemlerini sağlayabilmek için donanım desteğinden yararlanmakta. Tezos gibi Proof-of-Stake algoritmasını kullanan kripto paralarda ise ağ güvenliği ve işlem onayı, kripto paraların belirli bir süre tutulması gerektiriyor. Bu işlem aslında bir banka mevduat olayına benziyor. Mevduat sözleşmesinde öngörülen sürenin sonunda belirli bir faiz alır gibi Proof-of-Stake’te kişilere ek coin’lerle ödüllendirmekte.

 

 

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.