Coinbase, Kendi Veritabanı Sağlayıcısını Satın Aldı

Coinbase’in satış müdürü Christine Sandler, kripto para borsasının veritabanı sağlayıcısı Neutrino’yu satın aldığını vurguladu. Finansal haber kanalı Cheddar ile 1 Mart’ta yayınlanan röportajında Sandler, önceki veri tabanı sağlayıcısının Coinbase kullanıcılarının verilerini dış kaynaklara sattığını açıklamıştı.

ABD’nin en büyük kripto para borsası ve cüzdan hizmeti veren Coinbase 19 Şubat’ta Neutrino devralımını açıklamıştı ve gelişmiş blockchain teknolojisini kullanarak analitik araçlarından veri koruyan ve müşteriyi tanıyan teknolojiyi kullanıcağını söyledi.

Neutrino’nun kurucu ortaklıklarının arka taraflarındaki ayrıntılarının ortaya çıkmasıyla büyük bir tartışma başladı, casus yazılımlarının geniş bir uluslararası yönetimler kullandıkları ve yazılım firması Hacking Team’e katılmaları tartışmaların en büyük nedeniydi.

Kripto para borsası bu bağlantılara olan tepkisini #DeleteCoinbase hashtag’ini uluşturan Sandler, Cheddar’a kullanıcıların veri satışlarını yaptıklarından dolayu mevcut sağlayıcılarını bırakmanın önemli olduğunu söyleyerek borsa kararını bildirdi:

“Neutrino’da yer alan bazı kişilerin arka taraflarının farkındayız. Müşteri verilerini dış kaynaklara satıyorlardı ve bizim için zorlayıcıydı. Bunun üzerine kontrol altına alabileceğimiz ve verileri güvenle tutmak için kullanabileceğimiz özel bir teknolojiye sahibiz.”

Neutrio’nun teknolojisini “sektörün lideri ve sınıfının en iyisi” olarak nitelendiren Sandler, satın almanın bu araçları şirket içinde barındırmanın ve yetenek ve üst düzey bilgili çalışanların önemini vurguladı.

Kaynak: Cointelegraph

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.