Coinbase, Kendi Veritabanı Sağlayıcısını Satın Aldı

0

Coinbase’in satış müdürü Christine Sandler, kripto para borsasının veritabanı sağlayıcısı Neutrino’yu satın aldığını vurguladu. Finansal haber kanalı Cheddar ile 1 Mart’ta yayınlanan röportajında Sandler, önceki veri tabanı sağlayıcısının Coinbase kullanıcılarının verilerini dış kaynaklara sattığını açıklamıştı.

ABD’nin en büyük kripto para borsası ve cüzdan hizmeti veren Coinbase 19 Şubat’ta Neutrino devralımını açıklamıştı ve gelişmiş blockchain teknolojisini kullanarak analitik araçlarından veri koruyan ve müşteriyi tanıyan teknolojiyi kullanıcağını söyledi.

Neutrino’nun kurucu ortaklıklarının arka taraflarındaki ayrıntılarının ortaya çıkmasıyla büyük bir tartışma başladı, casus yazılımlarının geniş bir uluslararası yönetimler kullandıkları ve yazılım firması Hacking Team’e katılmaları tartışmaların en büyük nedeniydi.

Kripto para borsası bu bağlantılara olan tepkisini #DeleteCoinbase hashtag’ini uluşturan Sandler, Cheddar’a kullanıcıların veri satışlarını yaptıklarından dolayu mevcut sağlayıcılarını bırakmanın önemli olduğunu söyleyerek borsa kararını bildirdi:

“Neutrino’da yer alan bazı kişilerin arka taraflarının farkındayız. Müşteri verilerini dış kaynaklara satıyorlardı ve bizim için zorlayıcıydı. Bunun üzerine kontrol altına alabileceğimiz ve verileri güvenle tutmak için kullanabileceğimiz özel bir teknolojiye sahibiz.”

Neutrio’nun teknolojisini “sektörün lideri ve sınıfının en iyisi” olarak nitelendiren Sandler, satın almanın bu araçları şirket içinde barındırmanın ve yetenek ve üst düzey bilgili çalışanların önemini vurguladı.

Kaynak: Cointelegraph

 

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın