Mayıs 12, 2022

Coinbase CEO’su Açıkladı: “İflasın Eşiğinde miyiz?”

Coinbase CEO’su Brian Armstrong yakın zamanda yaptığı açıklamada yatırımcılara, şirketin en son 10-Q formuyla ilgili endişeler arasında kripto borsasının iflas riskleriyle karşı karşıya kalmadığı konusunda garanti verdi.

Coinbase tarafından Salı günü ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’na (SEC) sunulan 10-Q formu, iş başarısızlığı durumunda borsanın kullanıcıları için elinde bulundurduğu kripto varlıklarının iflas işlemlerine tabi olabileceğini belirten bir ‘iflas risk faktörü’ açıklaması iletti.

“Elde tutulan kripto varlıkları bir iflas mülkünün malı olarak da kabul edilebileceğinden, bir iflas durumunda müşterilerimiz adına emanette tuttuğumuz kripto varlıkları da iflas davasına dahil edilebilir ve dolayısıyla müşteriler de davaya konu olabilir.

Bu durum doğal olarak saklama hizmetlerimizin daha riskli ve daha az çekici olmasına neden olacaktır. Bu tür bir durumda müşterilerimizi arttırmamız ve platformumuzu ve/veya ürünlerimizi kullanan mevcut müşterileri tutmamız da pek mümkün değil. Bu tür bir senaryo doğal olarak işimizin devamlılığını da tehdit edecektir.”

10-Q formunun içeriğinin getirdiği endişelere yanıt olarak Armstrong, Twitter takipçilerine Coinbase‘in herhangi finansal çöküşün eşiğinde olmadığını ve açıklamanın yeni bir SEC gereksinimine uygun olarak eklendiğini söyledi.

“Bugün 10. çeyrekte kripto varlıkları nasıl elimizde tuttuğumuzla ilgili yaptığımız bir açıklama hakkında biraz fazla gürültü var. Konuyu okuyacak vaktiniz yoksa şöyle özetleyebilirim, paranız her zaman olduğu gibi Coinbase’de güvende kalacak.

Herhangi bir iflas riskimiz yok ancak üçüncü taraflar için kripto varlıkları olan halka açık şirketler için yeni bir zorunlu açıklama olan SAB 121 isimli SEC gereksinimine dayalı olarak yeni bir risk faktörü eklememiz gerekti.”

Coinbase CEO’su ayrıca iflas risk faktörü açıklamasının önemini de açıklıyor.

“Bu açıklama, bu yasal korumaların mahkemede özel olarak kripto varlıkları için test edilmediği ve mahkemenin zarar görse bile müşteri varlıklarını şirketin bir parçası olarak iflas davasında değerlendirmeye karar vermesi olası, ancak olası olduğu için oldukça mantıklı.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.