Mart 14, 2023

CNBC Sunucu Bitcoin Rallisi için Konuştu: “Dikkatli Olun!”

CNBC’de yayınlanan Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, Bitcoin fiyatında kaydedilen büyük ralliye ilişkin konuştu. ABD cephesinden gelen banka iflas haberleri sonrası ‘güvenli liman’ arayışını sürdüren yatırımcılarda ise heyecanlı bekleyiş sürüyor. Nitekim Cramer, yaşanan son gelişmelerden sonra da kripto paralar hakkında pek de ikna olmuşa benzemiyor.

Mad Money programının son bölümünde konuşan Jim Cramer, Bitcoin fiyatındaki son ralliye şüpheyle yaklaştığını belirtti. Bu rallinin en büyük kripto para birimi için iyi olduğunu düşünüp düşünmediği sorulduğunda Cramer, “Hayır” yanıtını verdi.

Cramer daha sonra BTC’ye yönelik düşüş eğiliminin ardındaki gerekçeyi açıklamaya devam etti. “Bankalarda tutulamayacağını iddia edebilirim” diyen Cramer, Bitcoin’in merkezi olmayan yapısının düzenlenmesini ve kontrol edilmesini zorlaştırdığını öne sürdü.

Cramer: “Bitcoin ‘Vahşi Bir Hayvan'”

Bitcoin’i vahşi bir hayvana benzeten Cramer, büyük kurumların ve varlıklı yatırımcıların kripto para piyasasını manipüle edebileceğine dair inancı dile getirdi. Ünlü sunucu manipüle edildiğine inanılan Cindy Bank’e de gönderme yaptı. Cramer izleyicilerini “Lütfen hala manipüle edilmediğini varsaymayın” diye de uyardı.

Kripto Piyasasının Beklediği FED Açıklaması Geldi: Sonraki Hamle Ne Olacak!

Son olarak Cramer, bu ralli sırasında Bitcoin’e yatırım yapmış olabilecek herkese tavsiyelerini sundu. “Ben olsam BTC’lerimi bu ralli sırasında satardım,” dedi. “İnanın bana, BTC’ye bir kez bile inanmadım, burada değil, şimdi değil.”

Bitcoin fiyatı Cuma gününün en düşük seviyelerinden bu yana %20’lik bir artışla yaklaşık 25.000 dolara yükseldi. Bu ani yükseliş, ABD’li yetkililerin başarısız Silikon Vadisi ve Signature bankalarındaki mevduatların korunacağına dair güvence vermesinden kaynaklandı. Bu da büyük kripto para birimleriyle birlikte kripto ile ilgili şirketlerde bir ralliye yol açtı. Bununla birlikte, bu bankaların çöküşünün Fed’in faiz artırımlarında önemli bir yavaşlamaya neden olması bekleniyor ve artık faiz artırımı yapılmaması en olası senaryo olarak görülüyor.

Kripto Piyasaları Bu Açıklamayı Bekliyordu: ABD Bankaları Güvende mi?

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?