Mart 13, 2023

Usta Analistten Yeni Bitcoin Tahmini: “Boğadan Önce…”


Popüler bir kripto para analisti, Bitcoin‘in (BTC) yeni bir boğa koşusu başlatmadan önce daha fazla düşebileceği konusunda uyardı.

Geniş çapta takip edilen analist Benjamin Cowen, 784.000 YouTube abonesiyle yeni bir video paylaştı ve piyasaya dair güncel görüşlerini açıkladı. Cowen’a göre, lider kripto varlığı Bitcoin, bir sonraki boğa koşusuna başlamadan önce hala 10.000-12.000 dolar aralığına düşme potansiyeline sahip.

Analizini bir dizi teknik gösterge ve on-chain veri kullanan Cowen, Bitcoin’in geçen yıl Haziran ayında yaptığına benzer şekilde yeni bir oluşturabileceği görüşünde. O dönem Bitcoin 18.000 doların altına düştükten sonra yeni bir taban oluşturmuştu ve analiste göre benzer bir hareket gelebilir:

“Bitcoin’in (BTC) düşebileceğini gösteren yeterli kanıt var, bu yüzden bu olası sonuca karşı açık fikirli olacağım, tıpkı yazın birçok insanın Haziran’ın dip olduğunu söylediği zamanlar gibi. O zamanlar pek çok insan Haziran ayına dip demişti ve öyle değildi, değil mi?” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cowen’a göre, Bitcoin dip seviyesini, 10.000 dolara kadar çekebilir. Cowen, BTC’nin son üç kez bir ayı piyasasına tanık olduğunu, önceki zirvesinden en az %84 düştüğünü de ekliyor.

“10.000 dolar veya 12.000 dolara düşebilir ve yine de azalan kayıplarla (BTC’nin zirveden dibe düşüşünün her döngüde azaldığını öne süren bir kavram) karşı karşıya kalabiliriz. Zirveden %84 aşağı inmemiz için, 10.000 doların altına inmemiz gerekiyor, yani bu seviye civarında hala biraz hareket alanınız var, daha düşük bir fiyata gitmek için hala biraz hareket alanınız var… 

Nihayetinde, 2023’ün en hafif tabirle dalgalı bir yıl olacağını düşünüyorum, ister 15.000 dolar ister daha düşük bir dip seviyesi olsun, yavaş yavaş toparlanmaya ve bir yerde bir dip bulmaya çalışacağımız bir toparlanma yılı olacak ve sonra yavaş yavaş yükseleceğiz.” 

Son olarak Bitcoin, son 24 saat içinde %14.65’lik bir artışla bu yazı yazılırken 23.543 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?