Mart 13, 2023

Kripto Piyasaları Bu Açıklamayı Bekliyordu: ABD Bankaları Güvende mi?

Silicon Valley Bank’in (SVB) iflasının ardından konuşan Başkan Joe Biden Amerikalıları “bankacılık sisteminin güvende olduğu” konusunda ikna etmeye çalışıyor. Buna karşılık SVB Financial’ın kapanması 2008’den bu yana yaşanan en büyük bankacılık krizlerinden birisi anlamına geliyor.

Daha da kötüsü, Federal Rezerv SVB mevduat sahipleri için bir kurtarma paketi de açıkladı. Biden, federal eylemi ve bu adımların neden önceki mali kriz sırasında alınan bankacılık krizi önlemlerinden farklı olduğunu dile getirdi.

Joe Biden Silicon Valley Bank Hakkında Konuştu

Finans sektörünü sarsan ani ve beklenmedik gelişmeler son günlerin en çok konuşulan konusu. Silicon Valley Bank‘in geçen haftanın sonundaki duruşmada kapatılması, 2008 mali krizinden bu yana en büyük bankacılık başarısızlığını temsil ediyor. Bunu takiben Signature Bank de aynı dönemde kapandı ve önümüzdeki haftalarda bunun sektör için ne anlama gelebileceği konusunda bir panik yarattı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Başkan Joe Biden durumu ele aldı ve büyük bir endişeye yanıt olarak “bankacılık sisteminin güvende olduğunu” belirtti. Biden özellikle çöküşün ardındaki duruma ve Federal Rezerv tarafından mevduat sahiplerini korumak için atılan adımların 2008’de atılanlardan neden farklı olduğuna değindi.

Kobeissi Letter Twitter’da bu açıklamaları özetledi. Joe Biden, 2008’den farklı olarak vergi mükelleflerinin SVB zararlarının yükünü üstlenmeyeceğinin altını çizdi. Başkan ayrıca “banka kurallarının güçlendirilmesi” için Kongre’yi göreve çağırırken, bankalardaki yatırımcıların korumasız kalacağını belirtti.

Sonuç olarak Biden, bankacılık sisteminin güvende olduğunu teyit ederken hükümetin “bu konuda durmayacağını, ne gerekiyorsa yapacağını” belirtti. Buna karşılık Başkan dikkatini başarısızlığa neden olan sistemik operasyonlara çevirdi. Twitter kullanıcısı @gurgavin’in belirttiği gibi sorunlu bankaları yöneticilerinin kovulması gerektiğini dile getirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?