Mart 13, 2023

Kripto Piyasasının Beklediği FED Açıklaması Geldi: Sonraki Hamle Ne Olacak!

2022, kripto para dünyası için kötü geçse de, en büyük oyunculardan bazılarının düşmesiyle, 2023 büyük bankalar için kabus olduğunu kanıtladı. Signature Bank’ın düşüşünden Silicon Valley Bank’ına ve ayrıca Silvergate’e kadar, etkinin tüm pazarda yansımaları oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto para fiyatlarının düşmesi ve hisse senedi fiyatlarının gerilemesinin makro piyasa üzerindeki etkisi dikkate değer. Hazine tahvillerinin yükseldiği ve iki yıllık getirilerin en düşük seviyede olduğu mevcut senaryoda, yatırımcılar politika yapıcıların faiz artışlarını durdurmasını bekliyor. Fed swapları da çeyrek puanlık bir artış daha yapılma ihtimalinin ikide birden az olduğunu gösteriyor.

Piyasanın En Kötüsü Yaklaşıyor Mu?

Politika değişikliklerine en duyarlı olan iki yıllık Hazine bonosu getirileri 60 baz puanlık düşüşle %3,99’un altına inerek Ekim ayından bu yana en büyük düşüşü kaydetti. Bu da FED‘in Mart ayında faiz oranlarını artırma ihtimalinin düşük olduğunun bir başka göstergesi.

Goldman Sachs ekonomistleri, finans sektöründeki “son stres” nedeniyle Federal Rezerv’in gelecek haftaki toplantısında faiz oranlarını artırması için artık bir neden görmüyor. Yakın tarihli bir notta, FED’in Mart ayında faiz artırmasını beklemediklerini belirtti.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?