Çin’in İlk İTU Dijital Para Birimi Laboratuvarı Kuruldu

0

Çin’in yerel haber medyası haberine göre, Çin’in BM Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından desteklenen  Çin’in ilk dijital para birimi (DFC), ülkenin doğudaki Zhejiang Eyaleti’nin başkenti olan Hangzhou’da kuruldu.

Laboratuvar, Stanford Üniversitesi tarafından başlatıldı. Bu devlet destekli dijital para teknolojilerinin güvenliği ve işletilebilirliğinin araştırılması ve test edilmesi konusunda uzmanlaşmış üçüncü laboratuvardır. ITU ve DFC laboratuvarı, bilgi birikimini paylaşmak ve merkez bankası tarafından yayınlanan dijital para birimlerini standartlaştırmaya katkıda bulunmak için standart para birimlerinin ticari kullanım ve teknik uygulamalarının araştırılmasına öncelik verecektir.

Özel kripto para birimlerinin yükselişiyle birlikte, Birleşmiş Milletler bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) uzman ajansı ITU, Mayıs 2017’de dijital para birimi için bir odak grubu oluşturdu. Halk Bankası dahil olmak üzere dünya çapında 80’den fazla merkez bankası, Çinin bugüne kadar Focus Grubu’na katılarak, dünyanın en kapsamlı platformunu ve DFC üzerinde çalışan küresel uzmanların toplanmasını sağladı.

Yeni laboratuvarın kurulması, Çin’in bir DFC çözümünün geliştirilmesini hızlandırma çabalarını göstermekte.

Hangzhou Blockchain Edüstri Parkı’na yerleşti. Buna ek olarak, Yunphant Blockchain, GXshares ve Zhejiang Huamei Communİcation gibi 9 diğer blockchain şirketide parka taşındı.

Hangzhou Blockchain Endüstri Parkı, blockchain şirketleri için teknoloji, sermaye, topluluktan iş modellerine ve fikri mülkiyete kadar kapsamlı hizmetler sunacaktır. Çin’in blok zincirine dönüşmesine yardımcı olmayı planlamakta.

Çin’in blok zincir kuruluşları genellikle Pekin, Şangay, Shenzhen ve Hangzhou’da bulunmakta. Alibaba’nin Ant Financial ve Wanxiang Blockchain Labs’ine ev sahipliği yapan Hangzhou, Blockchain şirketlerinin sayısı açısından Pekin’e göre ikinci sırada geliyor.

Kaynak: 8BTC

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın