Çin’in İlk İTU Dijital Para Birimi Laboratuvarı Kuruldu

Çin’in yerel haber medyası haberine göre, Çin’in BM Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından desteklenen  Çin’in ilk dijital para birimi (DFC), ülkenin doğudaki Zhejiang Eyaleti’nin başkenti olan Hangzhou’da kuruldu.

Laboratuvar, Stanford Üniversitesi tarafından başlatıldı. Bu devlet destekli dijital para teknolojilerinin güvenliği ve işletilebilirliğinin araştırılması ve test edilmesi konusunda uzmanlaşmış üçüncü laboratuvardır. ITU ve DFC laboratuvarı, bilgi birikimini paylaşmak ve merkez bankası tarafından yayınlanan dijital para birimlerini standartlaştırmaya katkıda bulunmak için standart para birimlerinin ticari kullanım ve teknik uygulamalarının araştırılmasına öncelik verecektir.

Özel kripto para birimlerinin yükselişiyle birlikte, Birleşmiş Milletler bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) uzman ajansı ITU, Mayıs 2017’de dijital para birimi için bir odak grubu oluşturdu. Halk Bankası dahil olmak üzere dünya çapında 80’den fazla merkez bankası, Çinin bugüne kadar Focus Grubu’na katılarak, dünyanın en kapsamlı platformunu ve DFC üzerinde çalışan küresel uzmanların toplanmasını sağladı.

Yeni laboratuvarın kurulması, Çin’in bir DFC çözümünün geliştirilmesini hızlandırma çabalarını göstermekte.

Hangzhou Blockchain Edüstri Parkı’na yerleşti. Buna ek olarak, Yunphant Blockchain, GXshares ve Zhejiang Huamei Communİcation gibi 9 diğer blockchain şirketide parka taşındı.

Hangzhou Blockchain Endüstri Parkı, blockchain şirketleri için teknoloji, sermaye, topluluktan iş modellerine ve fikri mülkiyete kadar kapsamlı hizmetler sunacaktır. Çin’in blok zincirine dönüşmesine yardımcı olmayı planlamakta.

Çin’in blok zincir kuruluşları genellikle Pekin, Şangay, Shenzhen ve Hangzhou’da bulunmakta. Alibaba’nin Ant Financial ve Wanxiang Blockchain Labs’ine ev sahipliği yapan Hangzhou, Blockchain şirketlerinin sayısı açısından Pekin’e göre ikinci sırada geliyor.

Kaynak: 8BTC

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.