CHZ Coin Fiyat Tahmini: Chiliz Kısa Vadede %30 Artış Hedefliyor

0

Uzun süredir yatay azalan hareketiyle beraber yer yer dalgalanan Chiliz (CHZ) fiyatı yükselişe geçti. CHZ fiyatının 0,30 dolara kadar düştüğü Nisan sonu krizinden bu yana 0,61 doları test etmeyi başardı. Fiyattaki geri çekilme şu an için 0,53 dolar bandında yatay seyrediyor.

Nisan ayı çöküşü ve sert satışların fiyatı aşağı çekmesinden bu yana CHZ cephesi güçlü bir yükseliş gördü. Teknik göstergelerde 6 saatlik grafik bazında fiyatı geri çekilme rotası 0,51 dolarda durduruldu ve yükselme hedefini gösterdi. Konsolide etkinin yitirilmesi hedefiyle beraber varlık yeni bir artış bekliyor.

İlk Etapta %30 Artış Fırsatı

Azalan bir eğilimde talepsizlik çeken varlık negatif bölgede düşüşü durdurarak konsolidasyonunu sürdürüyor. Bu da durdurulan talep azalmasının tersi bir aşırı alım baskısıyla beraber fiyatı yeni bir üst seviyeye sürecektir. Grafikte görülen 0,59-0,655 dolar alanında yeni bir destek arayışına geçecektir.

Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ/ USDT OKEX

Talebin toplanması için beklenen bu alan fiyatın kırılması için oldukça önemli. Üst seviyelerin hızlı bir şekilde yakalanması adına bu seviyeden talep emirlerinin gelmesi beklenmelidir ve destek alanı bulunmalıdır. Direnç alanına ulaşması, fiyatın %30’luk bir yükseliş yakalaması anlamına geliyor. Fiyatın bu alanda desteklenmesi ile sonraki fiyat seviyesi Nisan ortası direnci 0,74 dolar ve 0,83 doları hedefleyecektir. Ancak bu durum için fiyatın konsolidasyon sonrası 0,511 dolar desteğine inmesi ve alış fırsatını da beraberinde getirebilir.

Chiliz fiyatının yükselmesinde önemli bir hareketli ortalama alana direnç gösteriyor. Bu alan SMA-25,50 ve 100 hareketli ortalamaların bulunduğu 0,5155 dolar ve 0,5422 dolar alanında yer alıyor. Fiyatın bu alanda sıkışması ve reddedilmesi yükseliş fırsatını bir miktar öteleyebilir ve alt destek alanı 0,46 dolara geri dönmesi riskini görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın