CHZ Coin Fiyat Tahmini: Chiliz Kısa Vadede %30 Artış Hedefliyor

Uzun süredir yatay azalan hareketiyle beraber yer yer dalgalanan Chiliz (CHZ) fiyatı yükselişe geçti. CHZ fiyatının 0,30 dolara kadar düştüğü Nisan sonu krizinden bu yana 0,61 doları test etmeyi başardı. Fiyattaki geri çekilme şu an için 0,53 dolar bandında yatay seyrediyor.

Nisan ayı çöküşü ve sert satışların fiyatı aşağı çekmesinden bu yana CHZ cephesi güçlü bir yükseliş gördü. Teknik göstergelerde 6 saatlik grafik bazında fiyatı geri çekilme rotası 0,51 dolarda durduruldu ve yükselme hedefini gösterdi. Konsolide etkinin yitirilmesi hedefiyle beraber varlık yeni bir artış bekliyor.

İlk Etapta %30 Artış Fırsatı

Azalan bir eğilimde talepsizlik çeken varlık negatif bölgede düşüşü durdurarak konsolidasyonunu sürdürüyor. Bu da durdurulan talep azalmasının tersi bir aşırı alım baskısıyla beraber fiyatı yeni bir üst seviyeye sürecektir. Grafikte görülen 0,59-0,655 dolar alanında yeni bir destek arayışına geçecektir.

Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ/ USDT OKEX

Talebin toplanması için beklenen bu alan fiyatın kırılması için oldukça önemli. Üst seviyelerin hızlı bir şekilde yakalanması adına bu seviyeden talep emirlerinin gelmesi beklenmelidir ve destek alanı bulunmalıdır. Direnç alanına ulaşması, fiyatın %30’luk bir yükseliş yakalaması anlamına geliyor. Fiyatın bu alanda desteklenmesi ile sonraki fiyat seviyesi Nisan ortası direnci 0,74 dolar ve 0,83 doları hedefleyecektir. Ancak bu durum için fiyatın konsolidasyon sonrası 0,511 dolar desteğine inmesi ve alış fırsatını da beraberinde getirebilir.

Chiliz fiyatının yükselmesinde önemli bir hareketli ortalama alana direnç gösteriyor. Bu alan SMA-25,50 ve 100 hareketli ortalamaların bulunduğu 0,5155 dolar ve 0,5422 dolar alanında yer alıyor. Fiyatın bu alanda sıkışması ve reddedilmesi yükseliş fırsatını bir miktar öteleyebilir ve alt destek alanı 0,46 dolara geri dönmesi riskini görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.