Charles Hoskinson: Şu Anda Cardano’da Muazzam Bir Hareketlilik Var

0

Yakın tarihli bir videoda, IOHK’ın kurucusu, Cardano’nun yol haritasının nasıl tamamlanacağını ve Nisan ayında ve yılın geri kalanında hangi iyileştirmelerin beklenebileceğini paylaştı.

IOHK, Cardano’nun arkasındaki geliştirme şirketidir. Aynı zamanda Ethereum’un kurucu ortağı olan Hoskinson tarafından yaratılmıştır. Cardano ve IOHK’ın kurucusu, şu an Cardano’da “muazzam miktarda bir hareketliliğin” gerçekleştiğini belirtti.

Yol haritasından bahsederken bu gelişmelerin özellikle Cardano’da çıkarılan native tokenlerin, denkler arası işlemlerin ve akıllı sözleşmelerin üzerinde durdu.

Honkinson’un bahsettiği “muazzam miktarda aktivite”, yayınlanan büyük miktarlardaki NFT’leri (non-fungible token) ve Cardano’da yaratılan varlıkları içeriyor.

Cardanoassets.com sitesini kontrol ettikten sonra Hoskinson, bu blockchain’de oluşturulmuş 18.460 varlık olduğunu söyledi. “Ağ hızla büyüyor ve bunu görmek harika” diyerek sözlerine devam etti.

Geçmiş yayınları sırasında CEO, ADA’nın ileride 10 dolar değerine ulaşabileceğini düşündüğünü söyledi. Ancak tokenin performansı hakkında spekülasyon yapmaya karşı olduğunu da açıkça belirtti.

“ADA ister bir sent, ister bir dolar isterse 10 dolar olsun, açık konuşayım; bu benim hayatımın işi. Ben çabalamaya, üzerinde çalışmaya devam edeceğim. Biz buradayız.”

ADA geçen yıl Mart ayında yalnızca 0.018 dolar değerindeydi. 27 Şubat 2021’de ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.48 dolara ulaşmak için yüzde 8.122 yükselmişti. Şu anda ise değeri 1.32 dolar.

Eğer Cardano, yol haritasında belirtilen planları sürdürebilirse, nisan ayının sonunda HFC etkinliği (hard fork) olan Alonzo, Cardano 360 Episode’da duyurulacak. IOHK kurucusu, bu gelişmelerin bir süre sonra olsa bile, hala yakın bir zamanda gerçekleşeceğini belirtti.

Bunun dışında Hoskinson, Plutos Pioneer programının da devam ettiğini söyledi. Bu program Alonzo yayınlandığında tam destek alacak. Plutus Pioneer, Cardano tabanlı akıllı sözleşmeler için ortam olan Plutus’da, Cardano için geliştiriciler işe almak ve eğitmek için bir programdır.

Video izlemek için tıklayın!

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın