Charles Hoskinson, Kurucusu Olduğu Ethereum İle Anılmak İstemiyor

Input Output Hong Kong’un (IOHK) kurucu ortağı Charles Hoskinson, kurduğu başka bir projeyle (Ethereum) ilişkilendirilmesinden hoşlanmıyor.

Kripto topluluğunun yakından tanıdığı Hoskinson, Twitter’da, insanların kendisine Ethereum’un kurucu ortağı olarak başvurmalarını istemediğini söyledi. Ünlü isim şu ifadeleri kullandı:

“Sadece bir kez benden IOHK CEO’su ve Cardano’nun kurucusu olarak bahsedebilir misiniz? Dürüst olmak gerekirse, E kelimesini söylemeye devam ederseniz bir daha röportaj yok.”

Hoskinson, şu anda en büyük ikinci blockchain tabanlı platform olan Ethereum’u geliştiren takımdaydı. Ancak, Ethereum’un kurucu ortağı olarak adlandırılmak istemediğini açıkça belirtti.

IOHK’ya kıyasla Cardano ve Ethereum Classic’in daha popüler olduğunu söylebiliriz. Hoskinson bunun yanında, Ethereum’da sadece altı ay çalıştığını ve çabalarının çok daha fazlasını IOHK için harcandığını savundu:

“IOHK’yı 2015 yılında başlattım. 40’tan fazla ülkede 240’ın üzerinde çalışanımız var, devlet sözleşmeleri, AB’den hibeler, çeşitli kripto para birimleri oluşturduk, 60’tan fazla makaleyle dünyanın en büyük CC araştırma grubuna sahibiz.”

Bir adım daha ileri götüren Hoskinson, iki gün önce Reddit kullanıcı adını da değiştirdi. Daha önce ethereumcharles takma adını kullanıyordu, yenisi ise IOGCharles. Hoskinson’un kendisini Ethereum projesinden soyutlamak istediğini çok açık.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.