Şubat 16, 2022

Chainlink (LINK) Fiyat Tahmini: Boğalar, Önemli Göstergeye Göre Bir Dirençle Karşılaşabilir!

Son günlerde yaşanan yükselişler Chainlink’in (LINK) oyunda güçlü kalmasına yardımcı olmuş olmasına karşın günlük grafikteki düşüş eğilimi belirsizliğini korumaya devam ediyor. Bununla birlikte, önemli bir hareket LINK için bir yükseliş kopması yaratacak ve yeni zirvelerin oluşmasına yardımcı olacaktır.

Chainlink (LINK) yazı hazırlanırken son 24 saatte %2’lik bir artışla 17.2 dolardan işlem görüyordu.

Chainlink (LINK) Günlük Grafik

Chainlink fiyatı, Şubat ayının ikinci haftası kırılan bir yukarı kanal nedeniyle bir düşüş trendinin ortasındaydı. Dün yaşanan %9’luk kazanç, yükseliş hedefleyen trader’lara biraz soluk aldırdı ve LINK’in hafta boyunca formunu koruyacağını gösteren makul kanıtlar mevcuttu.

Bunun yükseliş tahminlerinin nedeni, LINK’in yukarı kanal çöküşünden önce düşük satış hacimlerinin gelmesiydi. Hacim osilatörüne daha yakından bakıldığında, kırılma yürürlüğe girdikçe endeksin düştüğünü gösterdi. İşlem hacimleri, kırılmalar veya kesintiler hakkında harika bir fikir sunar. Normalde, hareketin ardından iyi hacimler gelirse fiyat kırılma yönünde eğilim göstermeye devam eder. Bununla birlikte, düşük hacimlerdeki bir hareket “yanlış kırılmalar” yaratarak yönlü bir fiyat değişikliği şansını artırır.

Eğer bu durum gerçekleşirse, kanalda bir geri kayma muhtemelen LINK’in %78.6 Fibonacci seviyesinde (21 dolar) yeni bir zirve oluşturmasıyla tamamlanacaktır.

20-SMA’nın (kırmızı) üzerinde bir günlük kapanış, momentum alıcıların arkasına kayarken görünümün teyit edilmesine yardımcı olabilir, ancak 19 dolar civarında bir dirençle karşılaşmak da oldukça olası görünüyor. Tahmin, 22 Ocak’tan bu yana ilk kez 55’i geçme girişiminde daha yüksek dipler oluşturan günlük RSI tarafından desteklendi. Aynı durum, düşüş eğiliminden kaçınıldıktan sonra uygun bir MACD tarafından daha da güçlendirildi.

Öte yandan, fiyat hareketi günlük 20-SMA’da (kırmızı) reddedilirse Chainlink’in düşüş eğilimi geri dönecektir. Ortaya çıkan hareket, LINK’in %17-22’lik bir düzeltmenin ardından 14,3-13,4 dolar arasında daha önceki bir talep bölgesine geri dönmesine neden olacaktır.

Günlük 20-SMA (kırmızı), Chainlink‘in yükseliş görünümünün kilit noktasıdır demek yanlış olmayacaktır. Kısa vadeli MA’nın üzerinde başarılı bir kapanış, 21 dolar civarında yeni bir zirveyle tamamlanabilir. Bununla birlikte, fiyat 17 doların üzerine çıkamazsa yatırımcılar hamlelerini dikkatli bir şekilde oynamalıdır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.