Cardano Fiyatında Düşüş Riski Devam Ediyor, İşte Güncel Veriler

0
Cardano Fiyatında Düşüş Riski Devam Ediyor, İşte Güncel Veriler

Cardano (ADA) fiyatı 12 Mayıs tarihinde bu yılın en düşük seviyesini kaydettiğinden bu yana Bitcoin’in toparlanmasını takip etmeyi başardı ve toplamda %24 gibi ilgi çekici bir oranda toparlandı. Bununla birlikte 4 saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteren teknik modelin de riskleri devam ediyor. Borsalardaki satış hacminin yükselmeye devam etmesi, ayıların piyasaya yeniden hakim olmasıyla sonuçlanabilir ve fiyat %31 oranında düşebilir.

Bu konuda daha önce farklı bir analistin teknik analizinde de farklı bir çöküş modeli çok konuşulmuştu.

İlgili Haber  Cardano Fiyatında Çöküş Riski! Fiyat Önemli Desteği Tutamadı

Cardano

Cardano, bu yıl şimdiye kadar yaptığı en kötü düzeltmenin ardından geçen hafta 0,38 dolardan bir destek tabanı oluşturmayı başardı. O zamandan beri, trade girişleri Salı sabahı kazanç sağlamaya devam ederken, ADA fiyatı %51 artarak 0,58 dolarlık değerine ulaşmayı başarmıştı.

Ancak fiyatın daha üst seviyelere doğru ilerlemesinin önünde birkaç teknik engel var gibi görünüyor. Cardano fiyatı yeni zirveler göstermesine rağmen fiyat yükselen bir kama modeli içerisinde karışık kalmayı sürdürdü ve bu model bozulmaya son derece duyarlı bir model olarak da anılıyor.

Cardano

Ayrıca günlük grafik, Cardano’nun düşüş eğilimini tersine çevirmeden önce ilerlemesi için uzun bir yol olduğunu gösterdi. Mumlar hala tüm büyük hareketli ortalamaların (20, 50 ve 200-SMA) altında işlem görüyor ve en yaygın kullanılan gösterge olan Göreceli Güç Endeksi, piyasaya daha fazla yükseliş trader’ı çekmek için henüz rahat bir bölgede yer almıyor. Satıcılar borsalarda baskın olmaya devam ediyor.

Borsaların dışında, veriler de ADA’nın fiyat artışının yavaşlamak üzere olduğunu gösterdi. Exhange hacimleri 12 Mayıs’tan bu yana düşüyor ve bu da trader’ların ADA’dan yavaş yavaş uzaklaştığını gösteriyor.

Ayrıca, kalan ticaret emirleri satıcıların çok açık bir şekilde ağırlıkta olduğunu gösterdi. Son 12 saat içinde yapılan alım satımları hesaba katan emir defteri, satış emirlerinin borsalardaki alış emirlerini kolaylıkla geride bıraktığını gösteriyordu.

Cardano 4 Saatlik Grafik

Cardano’nun düşüş eğilimi gösteren bir teknik model içinde işlem gördüğü ve satın alma baskısının hafiflediği göz önüne alındığında, piyasa bir kırılmaya karşı savunmasız görünüyordu. Modelin yüksekliğine bağlı olarak, ADA fiyatı 0,54 doların altına %33 düşüşe oldukç duyarlı görünüyordu. Söz konusu düzeltme, fiyatını 0,38 dolarlık desteğe geri çekecek ve boğalar tarafından başka bir toparlanmaya yol açacaktır.

Bitcoin’in 30 bin doların üzerine çıkması ve bir altcoin rallisini tetiklemesi ihtimalinde, Cardano zayıf görünümünü tersine çevirebilir. Bununla birlikte, döviz hacimleri azalmaya devam ederse, günlük 20-SMA’nın üzerinde 0,68 dolar(gösterilmemiştir) civarında herhangi bir kazanç elde etmek zor olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın