Bu Meme Coin’e Dikkat: Büyük Çöküş Yolda Olabilir!

  • Dogecoin, bir süredir kripto para trendlerinde çok fazla yer kaplamıyor. Kullanıcılar geçtiğimiz yıl Mayıs ayından bu yana ilgilerinin büyük kısmını kaybetti.
  • Geliştirici ekibin yayınladığı ‘çekirdek yayın planına’ rağmen ünlü meme coin toparlanmakta zorlanıyor.
  • Analist ise Dogecoin fiyatında artan satış baskısının çok kötü sonuçlar doğurabileceğini ve sonuç olarak %80 kayıp yaşanabileceğini düşünüyor.

Yaşanan tüm bu gelişmeler ışığında Dogecoin fiyatı bir çöküş riski taşıyor ancak bu olumsuz görünüme rağmen ünlü bir analist tüm kripto varlıklarını sattığını ve tüm varlığıyla Dogecoin ve Shiba Inu meme coin’lerini aldığını duyurdu.

Dogecoin Popülerliğini Yitiriyor

Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus da kripto para trader’larının meme coin’e olan ilgilerini kaybettiğine inanıyor çünkü “kripto yalnızca fiyat yüksek olduğunda ilginçtir” düşüncesinin hâkim olduğunu öne sürüyor. Markus, kripto paranın yalnızca boğa piyasasında ilginç hale geldiğini ve 2021 yazından bu yana sürekli fiyat düşüşünün yaşanmasının Dogecoin’in popülaritesinin düşmesiyle sonuçlandığını belirtti.

Markus, Dogecoin için arama taleplerinde hızlı bir düşüşün ekran görüntüsünü yayınladı. Haziran 2021’de Dogecoin’e olan kitlesel ilgi 100’e ulaşırken, bir yıl içinde 3 kat düşüşle 25’in altına düştü. Hatırlanacağı üzere 2021 yılının yaz aylarında büyük bir ralli kaydeden meme coin, kripto topluluğunda en popüler varlıklardan birisi olmuştu.

Geliştiriciler Çekirdek Planını Yayınladı

Dogecoin Core’un en son sürümü yaklaşık altı ay önce piyasaya sürüldü. Dogecoin Core’un bir sonraki sürümünün piyasaya sürülmesi için bir plan, meme coin’e ayrılmış özel bir GitHub bölümünde tanıtıldı.

v1.14.6 sürüm planında paylaşılan noktalar arasında; geliştiricilerin, bilinen Bitcoin güvenlik açıklarının ortadan kaldırılmasına özellikle dikkat çekti. Bitcoin düğümleri, diğer düğümlerden işlemlerin alınmasına meydan okuyan saldırılardan korunabilir. Geliştiriciler, bunun Dogecoin Core altyapısının genel güvenliğini artırabileceğine inanıyor.

Önde gelen bir Bitcoin analisti ve öncü yatırımcılardan birisi olan Jeremie Davinci, yakın zamanda takipçilerine DOGE ve Shiba Inu dışındaki tüm kripto paralarını sattığını açıkladı.

Bu açıklamasının ardından “tam olarak bunu kastetmedim ama biraz da doğru” yorumunu paylaşan Jeremie, muhtemelen diğer varlıklarını da koruyor ancak önde gelen iki meme coin’de bir yükseliş hissiyatının olduğunu betimlemek için bu anlatımı tercih etti.

Öte yandan Dogecoin fiyat trendini değerlendiren analistler, meme coin‘in satış baskısı altında parçalanabileceğini ve %76’lık bir düşüş kaydedebileceğini tahmin ediyor. Bir kripto analisti olan @Pladizow, meme coin için 0,01877 dolarlık aşağı yönlü bir hedef belirledi.

Dogecoin

Güncel fiyat hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.