Kasım 15, 2023

Bu Meme Coin Boğaları Bir Kez Daha Atağa Geçti: Bir Ralli Mi Geliyor?

CoinMarketCap’e göre Dogecoin ‘in (DOGE) fiyatı son 24 saat içinde bir miktar düştü. Ancak bu düzeltme hikayenin tamamını anlatmıyor. Çünkü meme coin geçtiğimiz hafta boyunca büyük direnç seviyelerini aşmayı başardı. Son 24 saatlik kaybın ardından, boğalar meme coin’in fiyatını yeniden diriltmek için geri adım atmış gibi görünüyor.

dogecoin fiyat grafiği

Dogecoin Fiyat Analizi

DOGE son 5 gün içinde 0,07755 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bu bağlamda 0,08189 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Ancak ayılar, takip eden 48 saat içinde meme coin fiyatını bu noktanın altına geri çekmeye zorlamakta hızlı davrandı. Bu bağlamda pazartesi günkü işlem seansını bu bariyerin altında kapattı.

Satıcılar daha sonra DOGE’nin fiyatını bir sonraki önemli destek seviyesinin altına 0,07195 dolara zorlamaya çalıştı. Boğalar ayıların saldırısını savuşturmadan önce kripto para birimini dün geçici olarak 0,06880 dolara kadar sürüklemeyi başardılar. Bu bağlamda altcoin dünkü günlük mumunu 0,07244 dolardan kapattı.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, boğaların DOGE’nin grafiklerine tekrar katıldığı görülüyor. Dahası, teknik göstergeler boğaların şu anda ayılar tarafından tutulan hafif avantajdan uzaklaşmaya başladığını gösterdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ilk olarak, günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) çizgisi RSI Basit Hareketli Ortalama (SMA) çizgisine yaklaşıyordu. Bu, iki çizginin önceki 48 saat boyunca düşüş eğilimi göstermesinin ardından gerçekleşti. RSI çizgisinin önümüzdeki 24-48 saat içinde RSI SMA çizgisinin üzerine çıkmayı başarması mümkün. Bu olursa boğalar kayda değer yükseliş teknik bayrağına sevinebilir.

Bu durumun, alıcıları önümüzdeki birkaç gün içinde meme coin‘in fiyatını yükseltmeye motive etmesi mümkün. Bununla birlikte, trader’ların ve yatırımcıların DOGE’nin negatif eğiliminin potansiyel bir devamına işaret ettiği için Hareketli Ortalama Yakınsama (MACD) göstergesine göz kulak olmak istemesi olası. MACD çizgisi tekrar MACD Sinyal çizgisinin üzerine çıkarsa bu düşüş eğilimi silinecektir.

Boğaların satıcılara karşı güçlenmeye devam etmesi muhtemel. Bu olursa, DOGE fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde 0,07755 doların üzerinde bir temel oluşturmaya çalışması muhtemel. DOGE günlük mumunu 0,07195 doların altında kapatırsa bu yükseliş tezinin geçersiz olması mümkün. Bu daha düşüş senaryosunda, DOGE bir sonraki kilit seviyeye 0,06775 dolara düşebilir.

Kaynak : CoinEdition


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.