Haziran 4, 2022

Bu Altcoin’den Beklenmedik Performans, Fiyatı %24 Arttı!

Cardano (ADA), yakında yayınlanması beklenen ‘Vasil Hard Fork’ öncesinde yatırımcıları ve geliştiricileri cezbetmeye devam ediyor ve yalnızca bir hafta içerisinde %24 yükseliş kaydederek, bu hafta en iyi performans gösteren ana kripto para birimlerinden birisi oldu.

ADA son yedi gün içinde %24 artışla 0,562 dolardan işlem görüyordu. Bu hafta ilk 50 sırada yer alan diğer tüm kripto para biriminden çok daha iyi performans gösterdi.

Cardano’nun bu haftaki rallisini destekleyen birtakım etmenler oldu. Bunlardan en önemlisi, kullanıcıların USDC’yi Cardano’ya taşımasına olanak tanıyan yeni bir Ethereum köprüsü açması oldu.

Yatırımcılar ayrıca çekici bir değerlemeyi temsil eden bir ayın en düşük seviyesi olan 0,46 dolardan işlem gördüğü için ADA’yı satın almayı tercih etti.

Balinalar Cardano’yu Destekledi

Blokzincir analitik firması Santiment‘ten gelen verilere göre, token’ın son rallisinin balina alımındaki artıştan kaynaklandığını gösteriyor. Balina etkinliği Cuma günü bir artış gördü ve zincirde birkaç saat içinde yaklaşık 160 balina cüzdanı işlem yaptı.

Bu, ADA fiyatlarının biraz daha düşmeden önce 0,56 dolara kadar yükselmesiyle sonuçlandı. ADA, haftanın başlarında 0,67 dolarda zirve yapmıştı.

“Balinaların en son düşüşte biriktiğine dair uç bir örnek, fiyatlar 18 saat içinde +%28 arttı. -Santiment”

Cardano

Artan balina ilgisi, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson‘ın olumlu yorumlarından kaynaklanıyor olabilir.

Github’dan gelen veriler, Cardano’daki geliştirme faaliyetinin bu hafta başlarında rekor seviyeye ulaştığını gösteriyor. Bu, Cardano fiyatlarında büyük bir sıçrama ile oldukça uyumlu ilerliyor.

Ek olarak, Hoskinson, 9 Haziran’da gerçekleştireceği Consensus konferansı sırasında açıklanacak olan blok zinciri için yeni özellikler de paylaştı. 

Hoskinson, blok zincirindeki geliştirme faaliyetinin Vasil Hard Fork’tan önce artmasını bekliyor. Önde gelen geliştiricilerin Cardano üzerine inşa etme deneyimini büyük ölçüde iyileştireceğini söyleyen çatalın, blok zincirinde önemli bir yükseltme olması bekleniyor.

Çatalın Haziran ayına kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.