Bu Altcoin Devasa Alım Sonrası SHIB’i Geçerek Zirveye Ulaştı!

  • FTX, devasa balinalar tarafından yapılan büyük alımların ardından Shiba Inu‘yu yerinden ederek kilit yatırımcılar arasında dolar değeri açısından en çok tutulan kripto para birimi haline geldi.

Üç önemli Ethereum yatırımcısının son 24 saat içinde 926.54 milyon dolar değerinde FTT toplamasının ardından FTX Token (FTT), Shiba Inu’yu (SHIB) devirdi ve ilk 100 ETH Balinası arasında dolar bazında en büyük holding haline geldi.

ftx token

Sonuç olarak FTT, Shiba Inu’yu (SHIB) yerinden ederek ilk 100 ETH balinası arasında dolar bazında en büyük holding pozisyonu olarak Shiba Inu’ya kaptırdığı yeri geri aldı. Bu gelişme, “Bonobo”, “BlueWhale0079” ve “BlueWhale0116” takma adını kullanan en iyi üç ETH Balinasının zulalarına şaşırtıcı miktarda FTX Token eklemesinden sonra yaşandı.

Rehber İçeriği

FTT nedir?

FTT, uluslararası bir kripto türevleri borsası olan ve 8 Mayıs 2019’da Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından kurulan FTX borsasının yerel kripto para birimidir. Genellikle FTX borsasının “omurgası” olarak tanımlanan FTT, sahiplerine birçok avantaj sağlar.

“FTX token” ve “FTT” terimleri bazen birbirinin yerine kullanılır. FTX token’ları elinizde bulundurarak, daha düşük işlem ücretlerinden yararlanır ve FTX borsasında bir dizi avantaja erişirsiniz ve token’larınızı türevlerin ticaretinde teminat olarak da kullanabilirsiniz.

“Bonobo”, altcoin’de 71.85 milyon dolarlık alım geçekleştirdi

Whalestats verilerine göre ilk 100 ETH balinasından biri olan “Bonobo” son 24 saat içinde tek bir işlemde 71.850.000 dolar (71.85 milyon dolar) değerinde inanılmaz 3 milyon FTX Token topladı.

“BlueWhale0079” 72 milyon dolar değerinde FTX Token satın aldı

Popüler balina izleme platformu olan WhaleStats platformundan alınan verilere göre “BlueWhale0079” olarak etiketlenen ve platformun en büyük ETH balinaları listesinde 516. sırada yer alan balina, dikkat çekici bir işlemde 72.000.000 dolar (72 milyon dolar) değerinde 3 milyon FTX Token’ı zulasına ekledi.

515. en büyük ETH balinası, 782.69 milyon dolar değerinde FTT satın aldı

Yine WhaleStats platformundaki en iyi 1000 ETH balinası arasında olan “BlueWhale0116” takma adlı 515. sırada yer alan balina, portföyüne iki ayrı işlemde 782.692.500 dolar (782.69 milyon dolar) değerinde toplam 33.025.000 (33.02 milyon) FTT ekledi.

BlueWhale0116’nın ilk işleminde 319.950.000 dolar (319.95 milyon dolar) değerinde 13.500.000 (13.50 milyon) FTT biriktirdiği bildirildi.

Yakından izlenen bu işlemden bir saat sonra, balina ikinci işlemini gerçekleştirmek için ve 462.742.500 (462.74 milyon dolar) değerinde 19.525.000 (19.52 milyon) FTT satın aldı.

Genel olarak, son 24 saatlik dönemde, üç büyük ETH Balinası, dört ayrı işlemde 926.542.500 dolar (926.54 milyon dolar) değerinde toplam 39.025.000 (39.02 milyon) FTX Token topladı ve bu kripto para birimini balinaların dolar değerine göre en büyük pozisyonu listesinde zirveye ulaştırdı.

Piyasadaki düşüş trendini takiben son birkaç haftadır düşüş yaşayan ve son 30 güne göre yaklaşık yüzde 24 düşüş yaşayan popüler kripto para birimi, yazım sırasında piyasa toparlanmasını takiben yüzde 3’ün üzerinde artış yaşadı ve yazım sırasında 24,42 dolardan işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.