Blockstack SEC’ten Token Satışı İzini Aldı

Kişisel bilgilerin paylaşılmadığı merkeziyetsiz bir internet olma yolunda ilerlemekte olan Blockstack, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), toplam 28 milyon dolarlık token satışı gerçekleştirmek için izin aldı. Blockstack SEC onaylı STX tokenlerini bugün itibariyle satışa çıkardı.

Blockstack’e göre piyasadaki ilk SEC izinli token satışı bizim için büyük bir önem taşımakta. Şirketin kurucularından Ryan Shea ve Muneeb Ali, WSJ satışını onaylata bilmek için 2 milyon dolardan fazla masraf yaptıklarını ve uzun bir süre çalıştıklarını dile getirdiler. Şirket yöneticilerinden Muneeb Ali, Reg A+ kapsamında dijital token satışı yapabilmek için SEC’in sıfırdan özel bir protokol hazırlaması yapması olduğunu dile getiriyor.

Reg A+ geleneksel halka arzın bir farklı alternatifi olarak küçük ve büyüme aşamasındaki şirketlerin kolay şekilde sermayeye erişmesine olanak sağlıyor. Bu şirketler, bu kapsamda 50 milyon dolara kadar fon elde edebiliyor.

Blockstac daha öncelerde girişim sermayesi şirketlerinden 5 milyon doalr, 2017’deki yaptıkları bir token satışından ise 47 milyon dolar elde etmişti.

Kaynak: Wall Street Journal

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.