Haberler

Blockstack SEC’ten Token Satışı İzini Aldı

single-image

Kişisel bilgilerin paylaşılmadığı merkeziyetsiz bir internet olma yolunda ilerlemekte olan Blockstack, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), toplam 28 milyon dolarlık token satışı gerçekleştirmek için izin aldı. Blockstack SEC onaylı STX tokenlerini bugün itibariyle satışa çıkardı.

Blockstack’e göre piyasadaki ilk SEC izinli token satışı bizim için büyük bir önem taşımakta. Şirketin kurucularından Ryan Shea ve Muneeb Ali, WSJ satışını onaylata bilmek için 2 milyon dolardan fazla masraf yaptıklarını ve uzun bir süre çalıştıklarını dile getirdiler. Şirket yöneticilerinden Muneeb Ali, Reg A+ kapsamında dijital token satışı yapabilmek için SEC’in sıfırdan özel bir protokol hazırlaması yapması olduğunu dile getiriyor.

Reg A+ geleneksel halka arzın bir farklı alternatifi olarak küçük ve büyüme aşamasındaki şirketlerin kolay şekilde sermayeye erişmesine olanak sağlıyor. Bu şirketler, bu kapsamda 50 milyon dolara kadar fon elde edebiliyor.

Blockstac daha öncelerde girişim sermayesi şirketlerinden 5 milyon doalr, 2017’deki yaptıkları bir token satışından ise 47 milyon dolar elde etmişti.

Kaynak: Wall Street Journal

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz