Blockchain Teknolojisi İle Uluslararası Öğrenci Kayıt Sistemi

0

Blockchain teknolojisi, dünyaya yön vermeye devam ediyor. Özellikle finans alanında çözümler üretmesi ile bilinen blockchain, bilinenin aksine bir çok farklı alanda güvenli ve hızlı çözümler üretiyor. Şimdi sizleri dünyanın ilk blockchain tabanlı uluslararası öğrenci kayıt sistemi ile tanıştıracağız…

Adı Libereka olan bu sistem, uluslararası öğrencilerin tek bir başvuru formu ile birden fazla üniversiteye başvurmasını sağlıyor. Girişim merkezî İngiltere’de olan, Education İndex şirketi tarafından hayata geçirildi.

Bu yeni sistem, öğrenciler ve üniversiteler açısından bir çok faydayı içersinde barındırıyor. Öğrenciler için ücretsiz olacak program, öğrencilerin transkript, yeterlilik sınavları, referans mektupları gibi bir çok belgesini tek bir platformda saklanmasına izin verecek.

Education İndex CEO’su Soumih Ganguly, Libereka hakkında şöyle konuştu:

Dünyadaki milyonlarca öğrenci, şu anda uyduruk bir uygulama desteği sistemine güveniyor. Bu model oldukça verimsiz ve biz bu süreci üniversiteler ve başvuru sahipleri için kolaylaştırmayı vadediyoruz. Libereka, öğrencilerin kayıt sürecini daha basit, daha ucuz ve daha verimli hale getirir. Böylelikle üniversiteler daha çok önem vermeleri gereken şeylere odaklanabilir.”

Blockchain Tabanlı bu teknoloji girişimi Çin, Hindistan, Orta Doğu ve Güneydoğu Asya gibi bölgelerde kullanılabilecek.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın