Blockchain Tabanlı Sanal Gerçeklik Ağı

Live Planet Blockchain Tabanlı Sanal Gerçeklik Ağı Sunuyor

Medya şirketi Live Planet, kripto ve diğer blockchain ile ilgili içeriğe ev sahipliği yapmak için kullanılacak bir blockchain tabanlı sanal gerçeklik ağı – Blockchain Sanal Gerçeklik (VR) Ağı’nı başlatma planlarını duyurdu. 

Live Planet, 8 Ağustos’ta yayınlanan bir basın bülteninde gelişimini paylaştı. Duyuruya göre, bu ağ türünün ilk örneği olacak. 

Basın bülteni ayrıca, şirketin geliştirmekte olduğu blockchain tabanlı bir medya altyapısı olan VideoCoin Network teknolojisine dayanan ilk uygulaması olacağını belirtti. 

Daha önce bilindiği üzere, Live Planet, Haziran ayında, 20. Yüzyıl Fox Film Şirketi, eski teknoloji teknolojisi görevlisini Hanno Basse’i devraldı. Basse, merkezi olmayan medya çözümleri bölümünün başkanı olarak şirkete katıldı. VideoCoin Network’ü ve VR akış, yayın hizmetlerini geliştirmesi bekleniyordu. 

Duyuruya göre, blockchain ile ilgili içerik yaratıcıları, içeriklerini yayınlamak veya kaydetmek için 360 stereoskopik video hizmeti Live Planet VR Sistemini kullanabilecekler. Ek olarak, ağ YouTube, Samsung VR ve Oculus gibi platformlara aktarımı da destekleyecek.

Live Planet’in ayrıca basın bülteninde belirtildiği gibi bir takım ortakları da var. Şimdiye kadar bunlar arasında BLOCKTV, Bad Crypto Podcast, Boxmining, CoinCentral ve YEN.io bulunmaktadır. Yukarıdaki listede, podcast’ler, TV şovları ve bağımsız haber yayınları üreten bir dizi farklı içerik oluşturucusu bulunmaktadır. 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.