Blockchain Tabanlı Enerji Tasarruf Şirketi

Steve Wozniak Malta’da Blockchain Bazlı Enerji Tasarruf Şirketi Kurdu

Amerikan teknoloji devi Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Malta merkezli yeni bir blockchain temelli şirkete yatırım yaptı. Wozniak, Malta’da yayınlanan 18 Temmuz tarihli bir habere göre, enerji verimliliği şirketi Efforce’un kurucu ortağı oldu.

Wozniak, şirketi, Linkedin profiline göre yenilenebilir enerji ve çevre sektöründe çalışan Jacopo Visetti ile birlikte kurdu. Bu profile göre, Visetti Ocak 2018’de Efforce’u kurdu.

Efforce’un Linkedin sayfasına göre, enerji verimliliği konusunda yatırım yapmaya odaklanan ilk blockchain tabanlı platformu, “dünyada bilinen enerji tasarrufunda ilk ve en büyük platform” olarak belirtti.

Wozniak geçtiğimiz günlerde Malta’da düzenlenen bir blockchain konferansı olan Delta Zirvesi’nin açılış öncesi Verimlilik hakkında konuştu. Wozniak’ın, blockchain teknolojisinin insanların alışkanlıklarını değiştirmelerini gerektirmeden halkın çevresel etkilerini azaltmada büyük bir nimet olacağını düşündüğü hakkında konuştuğu bildirildi. Wozniak ayrıca, Efforce’un Malta’da lanse etme kararının anahtarı olarak yerel hükümetin blockchain yanlısı tutumuna da değindi.

Görüldüğü üzere Blockchain teknolojisi önemli markaları etkilemekle kalmıyor. Tarafına önemli isimleri de dahil etmeye devam ediyor. Bu gelişmeler sayesinde bizde uzunca bir süre daha Blockchain teknolojisini konuşmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.