Blockchain Tabanlı Enerji Tasarruf Şirketi

0

Steve Wozniak Malta’da Blockchain Bazlı Enerji Tasarruf Şirketi Kurdu

Amerikan teknoloji devi Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Malta merkezli yeni bir blockchain temelli şirkete yatırım yaptı. Wozniak, Malta’da yayınlanan 18 Temmuz tarihli bir habere göre, enerji verimliliği şirketi Efforce’un kurucu ortağı oldu.

Wozniak, şirketi, Linkedin profiline göre yenilenebilir enerji ve çevre sektöründe çalışan Jacopo Visetti ile birlikte kurdu. Bu profile göre, Visetti Ocak 2018’de Efforce’u kurdu.

Efforce’un Linkedin sayfasına göre, enerji verimliliği konusunda yatırım yapmaya odaklanan ilk blockchain tabanlı platformu, “dünyada bilinen enerji tasarrufunda ilk ve en büyük platform” olarak belirtti.

Wozniak geçtiğimiz günlerde Malta’da düzenlenen bir blockchain konferansı olan Delta Zirvesi’nin açılış öncesi Verimlilik hakkında konuştu. Wozniak’ın, blockchain teknolojisinin insanların alışkanlıklarını değiştirmelerini gerektirmeden halkın çevresel etkilerini azaltmada büyük bir nimet olacağını düşündüğü hakkında konuştuğu bildirildi. Wozniak ayrıca, Efforce’un Malta’da lanse etme kararının anahtarı olarak yerel hükümetin blockchain yanlısı tutumuna da değindi.

Görüldüğü üzere Blockchain teknolojisi önemli markaları etkilemekle kalmıyor. Tarafına önemli isimleri de dahil etmeye devam ediyor. Bu gelişmeler sayesinde bizde uzunca bir süre daha Blockchain teknolojisini konuşmaya devam edeceğiz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın