“Blockchain 10 Yıl İçinde Çoğu Sektörü Değiştirecek”

0

CIO’ların %60’ı Blockchain’in Üç Yıl İçerisinde Yaygınlaşacağını Düşünüyor

Küresel bir araştırma ve danışmanlık Gartner, Blockchain teknolojisinin işletmelerin çoğu sektörde faaliyet gösterme şeklini 5-10 yıl içinde dönüştürmesini beklemektedir.

Gartner söz konusu açıklamayı 12 Eylül’de yayınlanan ve 2019 Blockchain Teknolojileri için Hype Cycle araştırmasının bir parçası olan basın bülteninde yaptı. Rapor, CIO’ların blockchain teknolojisini nasıl algıladıklarına dair bir anketi içermektedir.

Gartner araştırma başkan yardımcısı David Furlonger konuyla ilgili şunları söyledi:

“Gartner 2019 CIO Araştırması’na dahil olan CIO’ların yüzde 60’ı, Blockchain’in şirketleri üzerinde nasıl bir etkisi olacağı konusunda hala kararsız olsalar da önümüzdeki üç yıl içerisinde Blockchain’in yaygınlık kazanacağını düşünüyorlar. Diğer yandan kurumların mevcut dijital altyapısı ve Blockchain yönetiminin eksikliği CIO’ların Blockchain’den tam olarak faydalanmasını engelliyor.”

Gartner’ın geçtiğimiz Mayıs ayında da Blockchain teknolojisi ile ilgili bir araştırma yapmıştı. O araştırmada ise bilişim daire başkanlarının (CIO) sadece yüzde 66’sı Blockchain hakkında bilgi sahibiyken, yüzde 22’lik bir kısım Blockchain’i kullanmayı planlıyordu.

Gartner araştırma yönetici Christophe Uzureau şöyle belirtti:

“Yüksek kullanıcı hacmi ve hızlı yenilik oyun sektörünü blockchain uygulamaları için bir deneme alanı haline getirdi. Kullanıcıların Blockchain’in en önemli özellikleri olan merkezsizleştirme ve tokenizasyonu nasıl uyarladıklarını takip etmek için mükemmel bir alan.”

Son olarak Gartner, Blockchain teknolojisinin mağazacılıkta hizmetlerin takibi, sahteciliği önleme, stok yönetimi ve denetim için kullanıldığını söyledi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın