Aralık 24, 2019

Bitcoin’in Fiyatı Yükselecek Mi?

Şimdiye kadar bazı kripto yatırımcılarının beklediği “Noel Baba” rallisini görmemiş olsak da, Bitcoin hala Noel’den önceki son hafta sonu boyunca %5’in üzerinde değer kazanmayı başardı.

CryptoCompare verilerine göre, Bitcoin hafta sonuna (21–22 Aralık) 7,193 Dolar’dan başladı ve hafta sonunun çoğu zamanında 7,200 Dolar’ın altında kaldı.

Bununla birlikte, 22 Aralık Pazar günü saat 15:00 civarında, Bitcoin 7.200 Dolar seviyesinin üzerine tırmanmaya başladı ve gün sonunda Bitcoin’in fiyatı %5′ artarak 7.582 Dolar’a ulaştı. 23 Aralık Pazartesi günü itibariyle, Bitcoin 7.680 Dolara civarında işlem görmekte.

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, kripto alanında, geçen hafta CNBC’nin “Hızlı Para” şovunda Thomas Lee (bağımsız araştırma butiği Fundstrat Global Advisors’ın Yönetici Ortağı ve Araştırma Başkanı) tarafından ifade edilen görüşü paylaşan birçok kişi var. Lee, 2020’de “kripto para kazanmanın en kolay yolunun Bitcoin’de bir pozisyon almak olacağını” söyledi.

2020 Fiyat Beklentisi

Bilindiği üzere Bitcoin, son zamanlarda 7.000 Dolar seviyelerinde hareketine devam etse de yılın başındaki 3.000 Dolar seviyesinden bu noktaya gelmesi önemli bir yükselişti. Bitcoin için 2020 yılında önemli bir fiyat artışı bekleniyor. En son 2016 yılında olan ve her 4 senede bir gerçekleşen Bitcoin ödül yarılanmasının (madenci ödülleri) 2020 yılında gerçekleşmesi bekleniyor. Yarılanmalardan sonra Bitcoin’in fiyatında ciddi iyileşmeler olduğu biliniyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.