Bitcoin’i Boşverin, Asıl Kazanç Bu Altcoin’lerde!

Kripto para piyasaları son 24 saatte hafiften yeşil rengine bürünmeye devam ederken, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin önemli oyuncuları büyük bir kazanç elde ederek dikkat çekti.

Aave, Uniswap ve Curve gibi merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminin “mavi çip tokenlerı”, piyasanın geri kalanından önemli ölçüde daha iyi performans gösterirken, genel piyasalar Perşembe sabahı “yeşil bölgeye” geri geliyordu. Son günlerde yaşanan düşüş ve çıkışlar hala bir son bulabilmiş değil.

Kripto para ödünç verme platformu Aave’nin yerel token’ı AAVE, bugün erken saatlerde 81.31 dolarlık seviyeye ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre, token fiyatı 78.87 dolara düşmesine rağmen, son 24 saat içinde hala %9.7 gibi yüksek bir artış gösterdi.

Aave, platformun kendi stabilcoin’i olan GHO’nun lansmanı için bir yönetim önerisiyle öne çıkarak gündemde yer almayı başarmıştı. Ethereum blok zincirinde çalışan Aave, merkezi bir aracı olmadan dijital varlıkları ödünç vermek veya ödünç almak için kullanılmaktadır. Platformun yerel token’ı AAVE ise şu anda 1,09 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 44. en büyük kripto para birimi konumunda.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, popüler merkezi olmayan borsa Uniswap’ın yerel token’ı UNI, gün içi işlemde %11.4 değer kazandı ve şu anda CoinMarketCap verilerine göre 6.31 dolardan işlem görüyor.

Hem AAVE hem de UNI, geçtiğimiz hafta da sırasıyla %24 ve %15 artış göstermiş ve yine kripto para piyasalarına meydan okumuştu.

DeFi Ekosisteminin Parlayan Yıldızı: Curve

Merkezi olmayan borsa Curve Finance’in yerel token’ı CRV, son 24 saat içerisinde %7,8 artarak 1,05 dolara kadar yükseldi. Yaşanan bu fiyat hareketi, token’ın 10 Haziran’da en son işlem gördüğü seviyelere döndürdüğü için CRV yatırımcıları bu gelişme karşısında oldukça memnun.

Öncü kripto varlık Bitcoin ise gün içinde sadece %0.03 arttı. Önde gelen kripto para, ABD enflasyonunun kırk yılın en yüksek seviyesi %9.1’e ulaştığı haberini takiben Çarşamba günü keskin bir şekilde 19.000’e düştü; ancak, yatırımcıların endişelerini geçici olarak gidermek için hızla 20.000 doların üzerine çıktı.

Sektörün piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, bu arada geçen gün %1.2 artarak 1.089 dolardan işlem görüyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.