Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin Türkiye saati ile 08:30’da 10.200 dolar civarında seyrediyor. Son yirmi dört saat içinde yaklaşık 400 dolarlık düşüş yaşayan Bitcoin TL bazında 58.400 seviyesinde.

Bitcoin’de beklenen düşüş gerçekleşti

Dün yaptığımız analizde Bitcoin’in 10.700 ve 10.800 dolar noktasında dirençle karşılaşacağını vurgulamış bu direncin aşılması durumunda 11.000 dolar bandını geçeceğini söylemiştik. Bunun yanında bu seviyeler için henüz güçlü olmadığını belirtmiştik. Dün siz değerli okuyucularımızla paylaştığımız olası senaryoda Bitcoin’in bir miktar düşüp sonra tekrar tırmanışa geçeceği yönündeydi. Bu düşüş gerçekleşiyor. Peki bundan sonra ne olacak?

Olası senaryo

Bitcoin’i 10.000 dolar seviyesinde güçlü bir destek bekliyor. Bu desteğe gelmeden yükselmesi muhtemel gözükse de desteğin altına indiğinde Bitcoin ağır güç kaybedebilir.

TCMB kaç baz puan faiz indirecek?

Bitcoin fiyatını TL yatırımcısı için etkileyecek önemli bir husus var bu hafta. TCMB’da , Murat Çetinkaya’nın görevden alınması ile yerine gelen Murat Uysal önderliğinde 25 Temmuzda bir toplantı gerçekleşecek. Bu toplantının ana konusu faiz indirimi olacak. Merak edilen konu ise kaç baz puan faiz indirileceği. Faiz indiriminde artması beklenen Dolar, TL yatırımcısı için Bitcoin’de kâr getirebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.