Bitcoin Vergi Ödemesi İçin Daha Uygun

0

Yerel Borsa, Bitcoin’in Kanada’da Vergi Ödemesi İçin Daha Verimli Olduğunu Söylüyor

Toronto merkezli kripto para borsası Coinberry’nin kurucu ortağı Evan Kuhn, Bitcoin’in (BTC) vergi ödemelerinde banka kartlarından daha verimli olduğunu iddia etti.

Evan Kuhn, şirketinin, kart kurumlarının müşterilerine uyguladıklarından çok daha düşük ücretler aldığını belirtti.

“Bir kredi kartı şirketi % 3 ücret talep ediyor. […] Ücretimiz % 0.5, bu yüzden belediyeler için çok daha faydalı. ”

Bitcoin İşlem Ücreti Kredi Kartlarından 6 Kat Daha Uygun

Coinberry bir aracı olarak hareket eder, çünkü yerel belediyelerin dalgalanmadan dolayı kripto para alma veya kabul etme yetkisi yoktur. Şirket kripto parayı kabul eder, anında Kanada Doları’na çevirir ve sonra fonları belediyelere aktarır.

Toronto’da Bitcoin Vergi Ödemeleri

Toronto yakınlarındaki bir şehir olan Richmond Hill, Temmuz ayında emlak vergisi için Bitcoin’i kabul etmeye başladı. Innisfil, benzer bir girişimi deneme amaçlı başlattı.

Toronto konseyi üyesi Norm Kelly, kentin Ocak 2018’de vergiler için bu tür ödemeleri kabul etmeyi düşünmesi gerektiğini önerdi. Toronto iletişim danışmanı Ashley Hammill şöyle demiştir:

“Gelecekte tekrar değerlendirilebilmesi için, bir konsey üyesi tarafından başka bir hareketin ortaya konması gerekiyor.”

Kripto para ödeme sistemini uygulayan çeşitli örnekler görsekte, diğer kuruluşları etkileyebilecekler mi göreceğiz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın