Bitcoin ve Ethereum Potansiyel Sıçramaya Hazırlanıyor

Bitcoin ve Ethereum, son üç günde %10’dan fazla kayıp yaşadıktan sonra aşırı satım bölgesinde işlem görmeye devam ediyor.

Öncü kripto varlık, dört saatlik fiyat grafiğinde 200 saatlik hareketli ortalaması tarafından reddedildikten sonra yaklaşık %10 geri çekildi. 8 Temmuz’da 22.490 dolardan işlem görmeye devam ederken, Pazartesi sabahı erken saatlerde 20.350 dolara kadar düştü. Bitcoin’in 100 saatlik hareketli ortalaması artık daha fazla düşmesini engelleyebilecek istikrarlı bir destek görevi görüyor.

Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesine göre bir satın alma sinyalinin oluşumu bu iyimser görünümü destekliyor. Yükseliş formasyonu, bir ila dört mum çubuğu yükselişinin göstergesi olan “kırmızı dokuzlu bir mum çubuğu” kurulumu olarak gelişti. Bitcoin 20.450 doların üzerinde kalabilir, 20.900 dolara, hatta 21.500 dolara geri dönecek gücü bulabilir.

Bitcoin

Benzer şekilde, Ethereum da aynı dönemde %11’lik bir düzeltme yaşadıktan sonra aşırı satım bölgesinde işlem görüyordu. Piyasa değerine göre en büyük altcoin, son üç gün içinde fiyatı 1.275 dolardan 1.135 dolara düştü. Bununla birlikte, Bitcoin gibi, bir toparlanmanın devam ettiğini gösteren bazı işaretler görünüyor.

TD Sequential ayrıca ETH’nin dört saatlik grafiğinde kırmızı dokuz mum şeklinde bir satın alma sinyali sundu. 1.160 doların üzerinde sürekli bir mum çubuğu, bu yükseliş oluşumunu doğrulamaya yardımcı olabilir. Bu gerçekleşirse, Ethereum 200 saatlik hareketli ortalamasına yaklaşık 1.200 dolara yükselebilir.

Ethereum

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, mevcut göstergeler şu anda boğaları destekliyor gibi görünse de, işlem hacimleri düşmeye devam ederken Bitcoin ve Ethereum fiyatını izlemek zorunludur. BTC’nin 20.450 dolar destek seviyesini ihlal etmesi, fiyatın 20.000 dolar veya 19.375 dolar düşüşünü tetikleyebilir. Bu arada, ETH destek olarak 1.127 dolar kaybederse 1.050 dolara düşebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Cryptobriefing


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.