Nisan 27, 2022

Bitcoin Kritik Seviyeyi Toparladı, İşte BTC’de Güncel Durum

Bitcoin (BTC), Mart ayının ortasından bu yana en düşük seviyelerine ulaştığı başka bir düşüşün ardından 27 Nisan’da 39.000 doları geri almayı başardı.

bitcoin dolar 1 saatlik grafik
BTC/USD 1 Saatlik Grafik

Dolar, Bitcoin Başta Olmak Üzere Her Şeyi Etkiliyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen verilere göre, haber hazırlanırken Bitstamp’te %2,5 artışla 39.200 dolardan işlem gördü.

26 Nisan, Wall Street ticareti başlar başlamaz yeni sorunlar ortaya çıktı, Bitcoin hisse senetlerini bir kez daha yokuş aşağı takip ederek iki kez 37.700 dolara ulaştı. Bu alan zaten bir likidite yakalama fırsatı olarak radarda olmasına rağmen, bazıları satışın yapıldığına ikna olmaktan çok uzakta görünüyordu.

Koinfinans.com olarak aktardığımız üzere, kripto dünyasının popüler trader’ı Kaleo, mevcut rahatlamanın basitçe bir “ölü kedi sıçraması” olduğunu belirterek, gerçekten yaşanacak acının momentum kaybı gerçekleştiğinde ortaya çıkacağını belirtti.

“Tamam, Bitcoin üzerindeki bu fiyat hareketi, bu noktada yukarı yönlü çok fazla göstermiyor. Her yükselişin geri tepki vermesini de göz önünde bulundurmalıyız.” Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe bu sözleri belirterek, mevcut duruma ilişkin görüşlerini belirtti.

Hafta boyunca, ABD doları boğa koşusunu sona erdirme belirtisi göstermedi ve dolar endeksi (DXY) Mart 2020’de belirlenen onlarca yılın en yüksek seviyelerine meydan okurken kripto üzerinde baskı yaratmayı sürdürdü.

Ekonomist Lyn Alden, konuya ilişkin bir tweetinde, “DXY, temel durumumun dışındaki politika yapıcı kararları nedeniyle temel durumumdan daha yükseğe ulaşıyor” yorumunu paylaştı.

“Bu nedenle, bu gerçekleştiğinde ortaya çıkan piyasa sorunlarının farkında olmamız gerekir. Bu bir milkshake değil (örneğin, ABD oranları artırıyor ve hisse senedi alımı yapıyor), bunun yerine tüm varlıklar zarar görüyor.”

dxy grafik
DXY 1 Haftalık Grafik

Kripto Paralar Korkuyu Hissediyor

Hem kripto hem de geleneksel trader’lar arasındaki duygular, düşen piyasa duyarlılığında çok kolay bir şekilde okunabiliyordu. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, 12 Nisan’dan bu yana en düşük seviyesine ulaştı ve 21/100’de “aşırı korku” seviyesinde yer aldı.

korku endeksi

Geleneksel piyasa muadili Korku ve Açgözlülük Endeksi, yakın zamana kadar “tarafsız” bölgede kriptoyu geride bıraktı. 27 Nisan’da 27/100 veya “korku” kaydetti.

açgözlülük endeksi

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.