Bitcoin İle Tesla Aracı Satın Alma Devri Başlıyor! Sıradaki Uber Mi?

2021’de dünyanın en zengin insanı seçilen Tesla’nın CEO’su kripto para dünyasının en önde gelen isimlerinden biri. Twitter’da 49 milyonu aşan takipçiye sahip olan Elon Musk, takipçileriyle iletişim kurarken alışılmadık bir yöntem kullanmasıyla biliniyor. İnandığı şeyler hakkında düzenli olarak tweet atmasıyla bilinen Musk, “Artık Bitcoin’le Tesla alabileceksiniz” tweet’ini attığında elektrikli araç Tesla’yı almanın yeni bir yolunu göstermekle kalmadı; Bitcoin’in başka şeyler alırken de kullanılabilecek bir para birimi olarak güçlendirdi.

Değeri gittikçe artmaya devam etse de finans dünyası içerisinde Bitcoin’in diğer para birimlerinin yerine geçip geçemeyeceği konusunda büyük şüpheler vardı. Ama Musk gibi insanlar Bitcoin’e olan itimatlarını ifade etmeye devam ettikçe bu konudaki şüpheler azaldı ve ana akım toplum Bitcoin’e güvenle bakmaya başladı.

Bitcoin’e güven duymaya başlayan ilk iş insanı Musk değil. Çok uluslu finansal hizmetler şirketi Mastercard, kripto para birimini kabul etme yönünde adımlar atmaya ağırlık vereceklerini iletti. Geçtiğimiz ay Mastercard, ağını bazı kripto para birimlerine açma niyetinde olduklarını da açıkladı; kredi kartı devi, tüketicilerin ve trader’ların “tamamen yeni bir ödeme yöntemiyle işlem yapmalarına” izin vereceğini söyledi.

Son zamanlarda Uber patronu Dara Khosrowshahi de Amerikan sabah programı Squawk Box’ta konuşurken, Uber’in kripto para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi düşündüğünü belirtti. “Her tür yerel para birimini kabul ettiğimiz gibi, kripto para birimlerini ve/veya bitcoin’i göz önünde bulunduracağız.” dedi.

Bu liderlerin ve işletmelerin eylemleri ve sözlerine bakarak yapabileceğimiz tek çıkarım var: Bitcoin’in yakın gelecekte yaygın olarak kabul edilen bir ödeme şekli haline geleceği. Yeni teknolojileri erken kullananlar zaten bu işin içindeydi. Şimdi şirket patronlarının ve diğer önde gelen işletmelerin, alternatif bir ödeme şekli olarak kripto para birimlerini benimsemeye başlamasıyla kırılma noktası olarak adlandırabileceğimiz bir duruma şahit oluyoruz.

Bunların yanında kripto para birimlerinin büyük işletmeler tarafından benimsenmesi, hazırlıksız yakalanan hükümetler için büyük bir baş ağrısına neden olacaktır. Hali hazırda dijital bir para biriminin pilot uygulamasını yapmakta olan Çin, bu konuda diğer ülkelere öncülük ediyor. Ancak daha fazla hükümetin değişen sisteme ayak uydurabilmek için bir an önce sanal para birimlerine geçişe kendilerini hazırlamaları gerekmektedir.

Kaynak : iol.co.za


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.