Bitcoin İçin Kritik An: Bu Seviye Kaybedilirse Düşüş Hızlanır!

Blockware analisti Will Clemente’e göre, lider kripto para birimi Bitcoin son 5 gündür konsolide ettiği aralıktan düşerse 20.000 doların altına kadar gerileyebilir. Buna bağlı olarak BTC halihazırda, çok önemli bir hareketin eşiğinde yer alıyor. Detaylar haberimizde.

Clemente tarafından paylaşılan grafiğin gösterdiği gibi, Bitcoin şu anda 200 haftalık MA destek hattında ve vurgulanan fiyat aralığında bulunuyor; bunlar, BTC’nin 19.000 dolar seviyesine düşmesini engelleyen durumlar.

Bitcoin haberleri

22.000 doların altına bir düşüş, dijital varlığı piyasanın son iki haftadır görmediği fiyat seviyesine geri getirebilir.

Bunların yanında BTC’nin mevcut durumuyla ilgili ana sorun, kripto para birimini bir kez daha uçuruma düşmekten koruyacak kısa vadeli destek bölgelerinin olmamasıdır.

İyi haber (!) şu ki, Bitcoin’in 22.000 dolar üzerindeki kontrolünü kaybettiğini gösteren tek şey teknik analiz. Boğalar tarafından varlığa sağlanan sürekli desteğin doğrudan sinyalleri olan giriş verileri ve ticaret hacmi hala artıyor.

Ayı haberleri Bitcoin fiyatını aşağı çekmiyor

Öte yandan, Tesla’nın Bitcoin varlıklarının %75’ini sattığı ve Avrupa Merkez Bankası’nın keskin faiz artırımına dair yakın zamanda ortaya çıkan gerçekler, Bitcoin için elverişli olan anormal bir volatiliteye neden olmadı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, daha büyük perakende ve kurumsal yatırımcılar kripto para piyasasına önemli bir giriş yapmaya henüz hazır görünmüyor. Analizin de önerdiği gibi, Bitcoin’in gelecekte daha istikrarlı bir ralliye imza atabilmesi ve yerel destek seviyelerinde konsolide olması için biraz daha zamana ihtiyacı var.

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada, BTC 22.724 dolar seviyesinde işlem görüyor, lider kripto varlığı son 24 saatte yaklaşık %1.93 oranında kazanç sağladı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.