Bitcoin Çöküşünü Bilmişti, Trader’dan Yeni Uyarı!

Bitcoin (BTC) fiyatının 23.000 doların altına düşeceğini aylar öncesinden doğru bir şekilde tahmin eden kripto trader’ı ve analist, öncü kripto para için yeni bir uyarı yayınladı.

Capo takma isimli analist ve trader, 480.200 takipçili Twitter hesabında, Bitcoin’in yeni düşük seviyelere gerilemesinin “sadece bir zaman meselesi” olduğunu belirtti.

Analist Capo, Bitcoin için iki farklı senaryo paylaşarak, öncü kripto varlığın, fiyatın 21.000 doların altına düşmesine yol açabilecek seçenği takip ettiğini belirtti. Alternatif senaryo ise Bitcoin’in kısa vadede yükselişe geçmesini içeriyordu.

“İkinci seçeneğin aktif olduğunu düşünüyorum. Direnç olarak 23.500 dolarlık herhangi bir test iyi bir satış fırsatıdır. 22.500 doların altındaki konsolidasyon (temiz kırılma + seviyeyi direnç olarak kullanın) çok düşüşlü = 21.000 dolar veya daha düşük olacaktır. Yeni düşüşler an meselesi.”

Capo Bitcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Capo’ya göre, Bitcoin şu anda ana düşüş eğiliminin beşinci dalgasında, ancak üç dalgalı bir modelde 23.500 dolar seviyesine kadar yukarı yönlü düzeltme yapabilir.

Elliott Wave teorisi, varlık fiyatlarının ana eğiliminin beş dalgalı bir düzende (i, ii, iii, iv, v) hareket ettiğini ve üç dalgalı bir düzende (a, b, c) bir düzeltmeye maruz kaldıklarını belirtir.

Analist, 23.500 doların Bitcoin’i 20.000 dolarlık kilit alana doğru iten güçlü bir direnç olarak hareket edebilecek kritik bir seviye olduğunun altını çizdi.

Mart ayında Bitcoin 40.000 dolar civarında işlem görürken, Capo oldukça korkutan ve eleştirilen bir tahmin yapmış ve amiral gemisi kripto varlığının 23.000 doların altına düşeceğini tahmin etmişti. Bitcoin, Haziran ayında 18.000 doların altında 2022’nin en düşük seviyesine ulaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.