Nisan 8, 2020

Bitcoin Cash Arzının Üçte Biri 2017’den Beri Hareket Etmedi

Toplam Bitcoin Cash (BCH) arzının yaklaşık üçte biri, Ağustos 2017 güncellemesinden bu yana hiç taşınmadı.

Kripto analiz platformu CoinMetrics tarafından derlenen verilere göre, Bitcoin Cash’in toplam piyasa arzının üçte biri, Bitcoin’den (BTC) ayrılma sırasında hiç taşınmamıştır.

6 Nisan’da yayınlanan bir tweet’te CoinMetrics, altı milyon BCH’nin dolaşımdaki 18.4 milyon arzının kuruluşundan bu yana dokunulmadan kaldığını gösterdi. Platform, kripto para toplayıcı platformlarının bu miktarı dolaşımdaki tedarik toplamlarına yansıtıp yansıtmadığını sorguladı.

CoinMetrics attığı twette şunları yazdı,

Bitcoin Cash ne olacak? Dolaşımdaki arz genellikle 18.4 M. olarak rapor edilir, ancak gerçekten 12.4 M. mi? 6 M. Dolar BCH güncellemeden beri hiç hareket etmediğinden, dolaşımdaki arz olarak mı düşünülmelidir?

CoinMetrics ayrıca, son beş yılda 2,3 milyon BTC’nin hareketsiz kaldığını gösteren veriler yayınladı. Bu da Bitcoin’in dolaşımdaki 18,3 milyon arzının yaklaşık yüzde 12,5’ini oluşturuyor.

Analiz platformu, dokunulmamış Bitcoin’in ya para biriminin gerçek likiditesini yansıtmayan kayıp BTC’ler olduğu ya da “stratejik sahipler’in” sahip olduğunu savundu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.