Bitcoin (BTC) Yükselişi Devam Edecek Mi?

Bitcoin son beş günde ikinci kez 37.000 dolar seviyesini aşmayı başardı. Bu sefer, madencilerden düşüş sinyalleri gelmedi, geçen hafta tüm borsa cüzdanlarında stablecoin depozitoları önemli ölçüde artmıştı. Ayrıca Coinbase’deki çıkış da önemliydi: Coinbase Pro’ya ait cüzdanlardan son birkaç haftadır görülmemiş büyüklükte bir  Bitcoin çıkışı gerçekleşti. Coinbase’deki çıkış, Bitcoin’e olan artan kurumsal ilgiyle ilişkilendirilebilir.

Balina cüzdanlarına stablecoin akışı, Bitcoin’in fiyat rallisinin yönünün güçlü bir göstergesi olabilir. Diğer ölçütlerden ve genel piyasa eğiliminden bağımsız olarak, anlık bir yükselişi, kısa vadeli bir zirveyi veya trendin tersine döneceğini tahmin etmek için güvenilebilir. Bu bilgiler doğrultusunda Bitcoin’in son fiyat artışında kurumsal alımların etkilerinin olduğu düşünülüyor.

Bunların yanında Bitcoin fiyatı, aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi, neredeyse dört haftadır büyük bir azalan üçgen modeli içinde sıkışıp kalmıştı. Geçen Cuma yukarı yönlü bir kırılma yaşandı, ancak bu, Elon Musk’ın etkisiyle oluşan sahte bir yükselişe dönüştü. Bu Salı gerçekleşen ikinci deneme, üçgenin üst sınırının üzerinde kapanan günlük bir mumla doğrulandı.

Piyasa Uzmanları Ne Düşünüyor?

Yerli analistlerden Stratrade (@stratrade_) yapmış olduğu teknik analizle görüşlerini paylaştı. Aşağıdaki grafiğe ek olarak trader şunları söyledi:

“Tertemiz bir analizle önümüzü görelim Bitcoin’de Beklediğim 38.800 dolar kapanışı gelmedi kırmızı bölgeden ret yedik şu an eğer aşarsak bu seviyeyi 42.000 dolar bandına kadar bir test hatta ATH bile mümkün. 36.700’ün kırılması ile de 34.500 dolar testi geleceğini düşünüyorum.”

Kripto trader’ı Josh Rager, Bitcoin üzerine yaptığı son analizde yükseliş beklentisi olduğunu açıkladı. Bitcoin’in destek bölgesini birkaç hafta boyunca 30.000 ila 32.000 dolar arasında tutmasının ardından Rager, “Fiyat iyi görünüyor” ifadelerini kullandı. Trader, BTC’nin haftalık mumunu 38.000 dolar’ın üzerinde kapatmasını bekliyor ve yatırımcılara son düşüşün dip satın alma fırsatı olduğunu belirtiyor.

Öte yandan, Bloomberg Intelligence’ın Bitcoin fiyatı ile ilgili son raporu da yükseliş öngörüsü sundu. Kıdemli stratejist Mike McGlone, Bitcoin’in destek seviyesini 20.000 dolar’dan 30.000 dolar’a çıkardığını belirledi ve aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi bir sonraki direnç seviyesinin 50.000 dolar olduğunu belirtti. Bu seviyelere doğru bir yükselme, Bitcoin’in pazardaki hakimiyetini artıracaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.